113 2e Afd. 28 september 1961 LEERBOEKEN, LEERMIDDELEN, MEUBILAIR EN VLOERBEDEKKING ST. JOZEFSCHOOL. Aan de Raad, Het r.-k. parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, heeft onder dag- tekening van 26 augustus 1961 een aanvraag ingediend om ten behoeve var. de St. Jozefschool aan de Herenweg 103 op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van leerboeken, leermiddelen, meubilair en het aanbrengen van naadloze vloerbedekking. De aanschaffingen betreffen: a. boeken voor de vakken nederlands, lezen en biologie. De in de aanwezige leerboeken voor nederlands toegepaste methodes zijn verouderd. Er wordt een moderne methode aangevraagd, die ge- baseerd is op moderne principes en waarin alle facetten van het taal- onderwijs aan de orde komen. Voor het lezen zijn in de onderscheiden leerjaren van alle series lees- boeken verschillende drukken in gebruik, zodat de tekst van de leesstof niet altijd dezelfde is terwijl de inhoud zeer verouderd is. Het is drin- gend gewenst nieuwe leesstof aan te schaffen. Voor het onderwijs in biologie zijn slechts platen aanwezig en geen leerboeken; deze worden thans aangevraagd. Ter bevordering van de eenheid in het schrijven worden leermiddelen aangevraagd vcor het beoefenen van een methode van aaneengesloten staand schrift. b. leerlingen-sets voor 3 leslokalen met bijpassend meubilair voor het on- derwijzend personeel alsmede een bordstelling, kast, bureau en stoel voor een leslokaal, dat wegens toeneming van het aantal leerlingen door de St. Jozefschool zelf behoort te worden gebruikt. Thans zijn daarin leerlingen van de St. Antoniusschool ondergebracht. De afme- tingen van de in gebruik zijnde banken zijn dermate ongunstig, dat daarvan een verkeerde lichaamshouding van de leerlingen het gevolg kan zijn. Het bouwen van 2 opbergkasten in de gang van de benedenverdieping en van 2 kasten op de bovenverdieping is nodig omdat in de leslokalen geen voldoende bergruimte aanwezig is. Het aanbrengen van naadloze vloerbedekking in 2 leslokalen wordt gevraagd omdat de vloeren in zeer slechte toestand verkeren door de aanwezighe'd van brede naden en door versplintering. Uit hygiënisch oogpunt is het zeer wenselijk zodanige bedekking aan te brengen. Voor bovengenoemde aanschaffingen en het aanbrengen van een naad- loze vloerbedekking alsmede het bouwen van 4 kasten heeft het bestuur terec.ht een beroep gedaan op de toepassing van artikel 72 e.v. der wet. De totale kosten worden voorlopig begroot op rond f 14.580, Aangezien voorts de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, bij de inwilliging der aanvraag niet zullen worden overschreden, stellen wij U voor door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit, genoem. de aanvraag in te willigen. Heemstede, 7 september 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 9