130 4e Afd. 26 oktober 1961. VERBINDING ESDOORNKADE MET LIJSTERBESEAAN. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 1 juli 1954, no. 56 is, ten behoeve van een in de toekomst tot stand te brengen verbinding tussen de Esdoornkade en de Lijsterbeslaan, van mej. G. Schotvanger alhier, aangekocht een perceel grond ter grootte van 1015 m2. Van het aangekochte perceel is een gedeelte, ter grootte van 790 m2, nodig voor de doortrekking van de Esdoornkade. Het overblijvende gedeelte van het terrein kan worden bebouwd. De firma Bosma Bovenkamp alhier heeft ons verzocht dit gedeelte, ter grootte van 225 m2, te mogen kopen om daarop, na samenvoeging met een reeds aan deze firma toebehorend aangrenzend terrein, 3 een- gezinswoningen te bouwen. Aangezien deze bebouwing eerst gerealiseerd kan worden na het tot stand brengen van de in de aanhef genoemde verbinding tussen de Es- doornkade en de Lijsterbeslaan hebben wij terzake de mogelijkheden doen nagaan. Met de doortrekking van de Esdoornkade zal een bedrag van 20.500, gemoeid zijn. De boekwaarde van het terrein aan de Esdoornkade be- draagt per 1 januari a.s. f 2.800,In het bouwrijpe terrein zal dus een bedrag van f 23.300,geïnvesteerd zijn. De firma Bosma Bovenkamp is bereid voor het gedeelte bouwterrein een bedrag van f 25,— per m2 of in totaal f 5.625,— te betalen, alsmede een bijdrage groot f 4.100,in de kosten van straataanleg. Voor rekening van de gemeente blijft dan een bedrag groot 13.575, Wij achten dit bedrag in aanmerking nemend, dat de aan te leg- gen straat slechts aan één zijde bebouwd kan worden alleszins aan- vaardbaar, zulks temeer omdat voor 2 doodlopende straten een doorver- binding tot stand wordt gebracht. Wij stellen U mitsdien voor om, indien U zich met het vorenstaande kunt verenigen, ons, ter verwezeniijking van een en ander, door vaststel- üng van bijgevoegd ontwerp-besluit, een krediet groot /20.500,te ver- lenen, onder bepaling, dat dit bedrag ten laste zal worden gebracht van het grondbedrijf, doch dat een deel daarvan en wel tot een bedrag van 13.575,door de gemeente aan het grondbedrijf zai worden vergoed. Voor de verkoop van het gedeelte bouwterrein aan de firma Bosma Bovenkamp doen wij U een afzonderlijk voorstel toekomen. Heemstede, 18 oktober 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 13