y 133 4e Afd. 26 oktober 1961. AANLEG NIEUWE ZWEMVIJVERS. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 23 april 1959, no. 71, hebt U het door de architect H. Wesselo te Bussum ontworpen plan voor de bouw van een nieuwe zwemgelegenheid aan de Sportparkiaan in principe aanvaard en hebt U ons ten behoeve van de verdere uitwerking van het plan een krediet be- schikbaar gesteld groot 20.000, In de sedertdien verlopen tijd hebben wij U herhaaldelijk ingeiicht over de stand van de voorbereidende werkzaamhedenhet instellen van een grondmechanisch onderzoek, het tweemaal toezenden van het plan aan de door de Vereniging van Nederiandse Gemeenten ingestelde adviescom- missie (waarin o.a. de departementale adviseurs zitting hebben), het naar aanieiding van de door deze commissie gemaakte opmerkingen wijzigen van het bouwpian en tenslotte het opmaken van de kostenbegrotingen voor de bouw van de zwemvijvers, aismede voor het aanleggen, inclusief ophogen, van zonneweiden en andere bijkomende werken. Ondertussen hebben wij dit voorjaar het plan reeds ter verkrijging van de rijksgoedkeuring toegezonden aan de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid. Deze heeft het plan om advies gezonden aan de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Bij brief van 28 september j.l. deeide laatstgenoemde bewindsman ons mede, dat hij bij brief van gelijke datum zijn ambtgenoot van Volkshuis- vesting en Bouwnijverheid heeft geadviseerd, dat tegen de bouw van het zwembad uit technisch en hygiënisch oogpunt geen bezwaar bestaat. De rijksgoedkeuring zal eerst worden verleend, indien de financiering ge- waarborgd is. De investeringskosten zullen, blijkens de thans ontvangen begrotingen, in totaal 875.000,bedragen. Een nadere specificatie daarvan, alsmede een exploitatiebegroting liggen ten raadhuize voor U ter inzage. De fi- nanciële situatie van de gemeente is zodanig, dat de financiering van de bouw noch de exploitatie bezwaren zullen opleveren. Wij stellen U voor ons het voor de aanleg benodigde bedrag ad 855.000,Zer beschikking te stellen. Heemstede, 18 oktober 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d 18 oktober 1961; BESLUIT: a. burgemeester en wethouders ten behoeve van de bouw van een nieuw zwembad, de aanschaffing van de benodigde inventaris, de aanleg van zonneweiden en beplanting en andere bijkomende werkzaamheden een krediet beschikbaar te steiien groot 855.000, b. het sub a genoemde jb^drag af te schrijven in 40 jaar. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 26 oktober 1961. De secretarjÄ, jQe voorzitter.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 19