135 2e Afd. 26 oktober 1961 CENTRALE VERWARMIN GSINSTALLATIE VOORWEGSCHOOL. Aan de Raad, Een der twee ketels van de installatie van de centrale verwarming' van de openbare school aan de Voorweg is gebarsten, waardoor de gehele in- stallatie buiten werking is gesteld; reparatie van deze ketel is niet meer mogelijk. Ook de andere ketel verkeert in slechte staat, zodat vervanging daarvan eveneens noodzakelijk is. Het blijkt wenselijk de twee versleten ketels te vervangen door één nieuwe ketel, hetgeen met zich brengt, dat het buizenstelsel in de verwar- mingsruimte en de schoorsteen wijziging moeten ondergaan, terwijl voorts twee circulatiepompen behoren te worden geplaatst. Het is uiteraard de bedoeling zoveel mogelijk gebruik te maken van de bestaande apparatuur. De capaciteit van de nieuwe ketel en de brander is zodanig gesteld, dat voor de verwarming van de uitbreiding van het gymnastieklokaal, waar- voor te zijner tijd een voorstel zal worden gedaan, voldoende ruimte aan- wezig is. De kosten van de ketel met appendages worden begroot op 6203, De kosten van wijziging van het buizenstelsel in de verwarmingsruimte zullen /2388,bedragen en die van wijziging van de schoorsteen f 2202,Deze laatste werkzaamheden behoren te worden beschouwd als „verandering van inrichting" in de zin van de Lager-onderwijswet 1920. Genoemde bedragen kunnen in 10 jaren worden afgeschreven. Het is gewenst om ter bevordering van de bedrijfszekerheid van de ge- hele installatie tegelijkertijd over te gaan tot het vervangen van 8 oude radiatoren door nieuwe; de kosten hiervan zullen /1757,bedragen en komen ten laste van de gewone dienst. Eveneens is het nodig om tijdens de vervanging van de radiatoren het gehele buizennet van de school te controleren en zo nodig te vernieuwen. De juiste kosten hiervan zijn niet te ramen doch met een bedrag van 2500,kan waarschijnlijk worden volstaan. Ook dit bedrag komt ten laste van de gewone dienst. Onder mededeling, dat de begroting van kosten voor bovenvermelde werkzaamheden voor U ten raadhuize ter inzage ligt, stellen wij U voor tot verandering van inrichting van de Voorwegschool over te gaan en ons de benodigde kredieten te verlenen. Heemstede, 18 oktober 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 23