125 4e afd. 26 oktober 1961. VERBETERING KERKLAAN. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 23 maart 1961, no. 48, hebt U ons een krediet ver- leend voor het aanlegg-en van een trottoir voor de percelen Kerkiaan 3 en 5. Door deze aanleg is een zeer grote verbetering gekomen in de gevaar- lijke verkeerssituatie op de Kerkiaan tussen de Witte Brug en de Raad- huisstraat. Met name de veiligheid van het voetgangersverkeer is door deze maatregel sterk toegenomen. Toch is hierdoor nog geen ideale opiossing bereikt; immers aan de noordzijde van dit gedeelte van de Kerklaan ontbreekt nog een voetpad. Weliswaar ligt aldaar een strook grond, welke door voetgangers kan worden gebruikt; zij is echter afgezien van het feit dat deze strook veelal als parkeerterrein wordt gebruikt zo ongelijkmatig en schuin, dat zij voor bejaarden en voor begeleidsters van kinderwagens moeilijk begaanbaar is. Mede naar aanleiding van vragen in de commissie voor openbare werken hebben wij een plan doen ontwerpen, waardoor een afdoende en tevens fraaie oplossing van het probleem wordt verkregen. Dit plan voorziet in de aanleg van een voetpad tussen de Witte en de IJzeren Brug langs de noordzijde van de Kerklaan. Ter afsluiting van het voetpad aan de vaartzijde zal, evenals dit aan de zuidzijde van de weg is gebeurd, een betonschoeiing met ijzeren hekwerk worden aangebracht. Op deze wijze wordt een goed geheel verkregen met de reeds dit voorjaar aangebrachte verbetering. Wij stellen U voor ons, ter uitvoering van dit werk, een krediet van f 2.800,te verlenen. Heemstede, 18 oktober 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 18 oktober 1961 met het advies van de commissie voor openbare werken; BESLUIT: burgemeester en wethouders, ten laste van de gewone dienst van de be- groting 1961, een krediet te verlenen groot f 2.800,voor de aanleg van een trottoir met afrastering aan de noordzijde van de Kerklaan tussen de Witte en de IJzeren Brug. De voorzitter, Gedäan ter openbare raadsvergadering van 26 oktober 1961. De secretaris.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 3