4e Afd. 26 oktober 1961. 1 28 26 oktober 1961. VERKEERSCOMMISSIE. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 29 maart 1951, no. 30, hebt U ons gemachtigd tot het nemen van de verkeersmaatregelen, welke zijn omschreven in artikel 4 van het Wegenverkeersreglement. Zoals de borden-rijkdom langs de straten reeds aantoont, hebben wij van de ons verleende bevoegdheid herhaaldelijk gebruik gemaakt, vele malen daarmede ook tegemoetkomend aan suggesties uit Uw Raad. In de meeste gevallen kon bij de voorbereiding van de verkeersmaatregelen worden volstaan met het advies van de Hoofdinspecteur van Politie, eventueel aangevuld met dat van de Directeur van Openbare Werken! In bijzondere gevallen zochten wij tevens contact met Rijks- en Provin- ciale Waterstaat, politie-autoriteiten uit andere gemeenten en de A.N.W.B. Wij kunnen ons voorstellen, en uit opmerkingen en vragen uit Uw midden is ons dit ook wel gebleken, dat bij U behoefte bestaat aan meer contact met ons college en met verkeersdeskundigen dan tot op heden door middel van opmerkingen en inlichtingen tijdens de rondvraag in Uw vergaderingen kan plaats vinden. Waar bepaalde verkeersproblemen en -maatregelen van ingrijpend ka- rakter zijn, kan, ook naar onze mening, een gezamenlijke bezinning van bestuurders en deskundigen over deze aangelegenheden tot beter begrip en wellicht tot waardevoller conclusies leiden. Wij denken hierbij aan de aanwijzing van voetgangersoversteekplaatsen, maar ook in het algemeen aan een bezinning op vraagstukken als grotere verkeersveiligheid en be- tere verkeersvoorzieningen. Wij hebben daarom besloten een vast ontmoetingspunt in het leven te roepen door instelling van een verkeerscommissie, die ons en de burge- meester desgevraagd of op eigen initiatief van advies dient over verkeers- aangelegenheden. De commissie zal, naast de burgemeester ais voorzitter, bestaan uit een aantal ambtelijke leden, twee deskundigen aan te wijzen door de A.N.W.B. en het Verbond voor Veilig Verkeer, en, naar wij ons voorstellen uit een viertal leden uit Uw Raad. Wij zullen het op prijs stellen wanneer U vier leden uit Uw midden wilt aanwijzen om in de verkeerscommissie zitting te nemen. Een ontwerp-reglement voor de commissie ligt bij de raadsstukken ter inzage. Heemstede, 12 oktober 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. Behoort bij de notuÜn van de vergadering van de Raad van 26 okto- ber 1961. De secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 9