145a, b 2e afd. 30 november 1961. VOORSCHOT 1956 t/m 1960 EXTRA-VERGOEDING EXPLOITATIEKOSTEN BIJZONDER KLEUTERONDERWIJS. Aan de Raad, Bij Uw besluit van heden no. 144 is o.a. voorlopig vastgesteld het bedrag- der overschrijding per kleuter en per lokaal (de z.g. materiële exploitatie- kosten) van de openbare kleuterscholen over de jaren 1956 tot en met 1960. Dat bedrag beloopt per kleuter 163,14 en per lokaal 1527,34. Aan de besturen van de bijzondere kleuterscholen behoort krachtens het bepaalde in artikel 73, 3e lid van de Kleuteronderwijswet in het jaar, vol- gende op dat, waarin de gemeente-rekening over 1960 door gedeputéerde staten is gesloten, een extra vergoeding per kleuter en per lokaal te wor- den toegekend. Die extravergoeding is gelijk aan het produkt van het be- drag der overschrijding per kleuter en per lokaal en respectieveiijk het gemiddeld aantal kleuters, dat gedurende het genoemde vijfjarig tijdvak de scholen per jaar heeft bezocht en het aantal gebruikte lokalen dat in datzelfde tijdvak noodzakelijk was te achten. De gemeente-rekening over 1960 zal vermoedelijk eerst in het jaar 1963 worden gesloten, zodat pas in 1964 zou kunnen worden overgegaan tot uit- kering van de overschrijdingsbedragen. De besturen van die scholen kun- nen evenmin als de gemeente toekomen met de door de Minister van onder- wijs, kunsten en wetenschappen vastgestelde vergoedingsbedragen per kleuter en per lokaai. Zij zien zich voor tekorten geplaatst welke, tot het tijdstip waarop zij de beschikking krijgen over de extra vergôedingen per kleuter en per lokaal, steeds groter worden. Wij zijn van mening, dat er aanleiding bestaat de besturen van die scholen tegemoet te komen door een voorschot, ter nadere verrekening te verlenen op de overschrijdingsbedragen. De Kleuteronderwijswet bevat geen regeling voor het toekennen van zodanige voorschotten noch een be- paling welke zich uitdrukkelijk daartegen verzet. Voorts is het onze bedoeling, om telkenmale bij het bepalen van de voor- schotten voor de exploitatiekosten naar de rijksnormen voor een bepaald jaar U voor te stellen eveneens een voorschot te verstrekken op de te verwachten bedragen der overschijding(en) door de gemeente; voor dit jaar bieden wij U daarvoor alsnog een ontwerp-besluit, waarbij is uitge- gaan van de bedragen, zoals zij in de oorspronkelijke begroting voorko- men, ter vaststelling aan. Wij nodigen U uit de ontwerp-besluiten tot verlening van de bovenver- melde voorschotten vast te stellen. Voor het verlenen van die voorschotten zijn reeds voldoende middelen gereserveerd. Heemstede, 22 november 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 23