152 2e afd. 30 november 1961. REGI.EMENT DIENSTCOMMISSIES. Aan de Raad, Op grond van de ons in artikel 17 der verordening op het georganiseerd overleg voor de ambtenaren verleende machtiging zijn door ons indertijd dienstcommissies ingesteld voor het bedrijf voor Openbare Werken en de Gemeente Gas-, Duinwater- en Elektriciteitsbedrijven. In het kader van de aanpassing van de rechtstoestandregelingen voor de ambtenaren aan de daarvoor door het Centraal Orgaan voor de gemeen- schappelijke behandeling van gemeeivtelijke personeeisaangelegenheden vervaardigde ontwerpen stellen wij U voor een nieuw reglement voor deze dienstcommissies in het leven te roepen. Tegelijk met de inwerkingtreding van dit reglement zullen wij dan het bij ons besluit van 9 maart 1932 vastgestelde reglement voor de dienst- commissiën buiten werking stellen. Met betrekking tot het reglement, dat U hierbij in concept wordt aan- geboden en dat in grote trekken overeenstemt met het daarvoor door het Centraal Orgaan ontworpen model merken wij nog het volgende op. In artikel 5, tweede iid, is voor vertegenwoordiging ener organisatie in de commissie een minimum aantal leden van 10 van het personeel ver- eist, gelijk tot dusverre voor de dienstcommissies gold. Het ,,model" noemt 7 doch daarnaast een absoluut minimum van zes ambtenaren. Volgens artikel 17, derde lid, van het reglement bestaat de mogelijk- heid, dat de leden der commissie zich in bepaalde gevallen door één of meer deskundigen doen bijstaan, welke mogelijkheid het huidige regle- ment niet kende. Het „model" bevat verder nog een regeling voor de instelling van kern- commissies voor één of meer onderdelen van een tak van dienst. Wij menen, dat voor de takken van dienst onzer gemeente voorshands aan dergelijke commissies nog geen behoefte zal bestaan. De overige afwijkingen, welke het thans aan U voorgelegde reglement vertoont ten opzichte van het „model" en het vigerende reglement voor de d'ienstcommissiën, kunnen van ondergeschikte aard worden genoemd. Wij mogen U voorstellen tot vaststelling van nevensgaand ontwerp- besluit over te gaan. Heemstede, 22 november 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 49