153 2e afd. 30 november 1961. le WIJZIGING ALGEMEEN AMBTENARENREGLEMENT. Aan de Raad, Aan het slot van onze aan Uw College onder dagtekening van 14 juni 1961 gezonden nota (raadsstuk d.d. 29 juni 1961) betreffende de invoering van de vijfdaagse werkweek en de arbeidstijdsverkorting deelden wij U mede, dat wij met de wijziging van de rechtspositieregelingen voor het personeel dezer gemeente, o.a. op het punt van de overwerkvergoeding en de verlofregeling, wilden wachten totdat bekend zou zijn welke maatrege- len dienaangaande voor het rijkspersoneel zouden worden getroffen. In een circulaire d.d. 2 augustus 1961, no. A 612/2402 heeft de Minister van Binnenlandse Zaken daaromtrent nadere mededelingen gedaan. In verband met de verkorting van de werkweek voor de ambtenaren op weeksalaris zal voor het rijkspersoneel met ingang van 1 juli 1961 de omrekeningsfactor per uur voor de overwerkvergoeding, welke tot dat tijdstip 1/195 van het maandsalaris bedroeg, zijnde het gemiddelde tussen de werktijden per week voor de ambtenaren op weeksalaris en die voor de ambtenaren op jaarsalaris, worden gesteld op 1/187. Voorts zal over- werk op zaterdag verricht worden beloond met een toeslag gelijk aan die, welke geldt op de daguren op de andere werkdagen. De zaterdag zal mitsdien niet worden beschouwd als „een andere dag, waarop algemeen geen dienst wordt gedaan" (dienstvrije dag). Het vorenstaande betekent voor onze gemeente, dat in artikel 19, 4e lid, van het Algemeen Ambtenarenreglement voor de ambtenaren op jaar- salaris de overwerkvergoeding per uur van 1/195 van het maandsalaris dient te worden gewijzigd in 1/187, hetgeen op 1/43 gedeelte van een sala- ris per week neerkomt. Voor overwerk op zaterdagmiddag geldt een ver- hoging van het uurloon met 50 zodat dit percentage ook voor overwerk op zaterdagmorgen behoort te worden aangehouden. De betreffende wij- zigingen zijn opgenomen onder II van bijgevoegd ontwerp-besluit. Met betrekking tot de duur van het vakantieverlof deelt de Minister mede, dat dit verlof voor het jaar 1961 niet zal worden gewijzigd. Met in- gang van 1 januari 1962 zal het evenwel aan de vijfdaagse werkweek wor- den aangepast. Aangezien op het moment dat wij dit schrijven nog niet bekend is hoe deze aanpassing zal geschieden, menen wij met het doen van een voorstel hieromtrent te moeten wachten tot een nieuwe regeling voor het rijksper- soneel is getroffen en het betrekkelijke advies van het Centraal Orgaan in zake de gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeels- aangelegenheden is uitgebracht. In verband met de invoering van de vijfdaagse werkweek en de ar- beidstijdverkorting dient ook artikel 29, 2e lid, van het Ambtenarenregle- ment te worden gewijzigd, waarvoor wij U mogen verwijzen naar punt IV van het ontwerp-besluit. De vergoeding voor de thuiswachtdienst ad 8,per week, geregeld in artikel 28 van het Ambtenarenreglement, is gebaseerd op 10 'vrije dag- gedeelten. Nu dit aantal door de vrije zaterdag 11 bedraagt, is het billijk de vergoeding op 8,80 per week vast te stellen en de vergoeding voor de waameming hiermede in overeenstemming te brengen. Krachtens Uw besluit van 24 september 1959, no. 143, heeft onze ge- meente zich aangesloten bij het Bureau Personeelsbeheer en Organisatie der Vereniging van Nederlandse Gemeenten en aan dit Bureau de invoe- ring der werkclassificatie en de voorbereiding der prestatiebeloning voor de ambtenaren op weeksalaris opgedragen. Door dit Bureau is inmiddels advies uitgebracht over de waardering der onderscheidene functies van de ambtenaren op weeksalaris.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 55