154 2e afd. 30 november 1961. TIENDE WIJZIGING JAABWEDDEREGELING AMBTENAREN. Aan de Raad, Wij leggen U hierbij voor een ontwerp-raadsbesluit tot wijziging der verordening regelende de jaarwedden van de ambtenaren in dienst der ge- meente. Als toelichting op de inhoud van dit ontwerp moge het volgende dienen: A. IenUI. Het directeurschap der openbare leeszaal en bibliotheek werd tot dusverre als een nevenfunctie beschouwd. Van de oprich- ting dezer instelling af fungeerde als haar directeur de direc- teur der Stadsbibliotheek te Haarlem. Toen de heer P. V. de Wit in laatstgenoemde functie gepensioneerd werd bleek een voortzetting van het samengaan der functies niet langer moge- lijk. De heer de Wit is daarop tot 16 september j.l. als direc- teur der Heemsteedse instelling in functie gebleven. Toen hij zich, in verband met zijn leeftijd, genoodzaakt zag °°k deze werkzaamheden te beëindigen, bleek er geen andere mogelijkheid te bestaan dan van deze betrekking een volledige functie te maken met een daarop afgestemd salaris. Het bibliotheekpersoneel is ingedeeld in rangen, waarvan de bijbehorende salarisschalen der jaarwedderegeling voor de ambtenaren de rijksnormen voor dit personeel zoveel mogelijk benaderen. Wanneer eenzelfde gedragslijn wordt gevolgd ten aanzien van het hoofd der instelling dan blijkt de naasthogere administratieve rang die van commies A (salarisklasse XIII) te zijn. Mitsdien wordt Uw College voorgesteld in deze salarisklasse op te nemen de directeur der openbare leeszaal en bibliotheek. Wij kunnen U in dit verband nog mededelen, dat wij met in- gang van 1 september j.l. mejuffrouw V. A. Schut als opvolg- ster van de heer de Wit hebben benoemd. II. I-'e in dit artikel als kledingtoelage voor de bode-concierges en de meteropnemer-geldophalers genoemde bedragen hebben geen gelijke tred gehouden met de sterk gestegen kosten. Zo be- droeg de kledingtoelage van de bode-concierge van het Raad- huis in 1939 /75,en de kledingtoelage van de lagere poli- tieambtenaren 100,Wanneer bedacht wordt, dat de laatste inmiddels is gestegen tot /267,12 per jaar, dan lijkt ons een verhoging van de kledingtoelagen tot de in het ontwerp-be- sluit genoemde bedragen alleszins gerechtvaardigd. A. IV. De eigen vervoermiddelen, door de ambtenaren in dienst der gemeente gebruikt, beperken zich sinds lang niet meer tot rij- wielen. Daarnaast hebben ook bromfietsen en auto's als zoda- nig hun intrede gedaan. De verscheidenheid in de mate van het gebruik maakt het mede moeilijk normen voor de ver- goeding wegens het gebruik dezer vervoermiddelen in de jaar- wedderegeiing op te nemen. Veelal zal de vergoeding van geval tot geval moeten worden bepaald. Wij stellen U voor tot vaststelling van het ontwerp-besluit over te gaan. Heemstede, 22 november 1961. Burgeineester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 59