158 4e afd. 30 november 1961. KREDIET VERBOUW EN UITBREIDING RAADHUIS. Aan de Raad, In ons raadsvoorstel van 31 maart 1955, no. 49, gaven wij U een over- zicht van de groei van het gemeentelijk apparaat en van de wijze, waarop deze ontwikkeling tot nu toe moest worden opgevangen: steeds meer diensten kregen hun plaats buiten het raadhuis, ook tenslotte enkele se- cretarie-onderdelen. Wij wezen voorts op de ongunstige situering en inrich- ting van de raadszaal, de onbevredigende ligging en indeling van de wet- houderskamers, het gebrek aan ruimtes voor huwelijksvoltrekkingen, on- dertrouw, commissievergaderingen en ambtelijke besprekingen. Dit over- zicht liep uit op het voorstel ons te machtigen aan een drietal architecten opdracht te verstrekken tot het maken van een schetsontwerp voor de uit- breiding van het raadhuis. Het is U ongetwijfeld niet ontgaan dat de tekortkomingen van het raad- huis inmiddels niet zijn verminderd. Het was ons dan ook een genoegen U in een besloten bijeenkomst op 26 oktober j.l. te kunnen doen kennis maken met het schetsontwerp van prof. M. Duintjer, hetwelk destijds door de daartoe ingestelde jury als het beste van de drie ontvangen ontwerpen was aangemerkt. Uit de bespreking, die op de toelichting van de architect volgde, is ons gebleken dat een uitbreiding van het raadhuis overeenkom- stig het aan U getoonde ontwerp Uw instemming heeft. Wij willen daarom thans de nodige stappen nemen om tot realisering van de plannen te komen door de architect opdracht te geven het schetsplan met in achtneming van geuite wensen nader uit te werken, de rijksgoed- keuring aan te vragen en, zodra dit mogelijk is, tot. uitvôering van het werk te doen overgaan. Wij stellen U daarom voor ons het daartoe nodige krediet te verlenen. De bouwkosten, inclusief de kosten van sloop en van verbouw van het be- staande raadhuis, doch exclusief kosten van meubilering, stoffering en tuinaanleg, zijn door de architect globaal begroot op f 1.840.000,-. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders van 22 november 1961 met het advies van de Commissie voor Openbare Werken; BESLUIT: a. aan burgemeester en wethouders een krediet te verlenen, groot f 1.840.000,ten behoeve van de verbouw en de uitbreiding van het raadhuis, exclusief de kosten van meubilering, stoffering en tuinaanleg; b. het sub a bedoeljlfe bedrag af te schrijven in 50 jaar. Heemstede, 22 november 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 30 november 1961. De seeretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 69