159 4e afd. 30 november 1961. andere binnenhuissporten als basketball, zaalhandbal, micro korfbal en tennis. Afgezien nog van de vraag of hiervoor voldoende belangstelling zou bestaan deze behoefte is ons niet gebleken en zou dus door een enquête moeten worden gepeild zou de afmeting van het gebouw hier- voor aanmerkelijk moeten worden uitgebreid. Gelet op de officiële maten van de speelvelden voor deze sporten zou de sportzaal een afmeting moeten hebben van minimaal 21 x 42 m. Uitgaande van een sporthal inhoudende, naast een zaal van bovenge- noemde afmeting, een eenvoudige toeschouwers-accommodatie en een met de grootte van de werkzaal corresponderend aantal nevenvertrekken (en- tree, kleedruimtes, toiletten, enz.), zullen de minimum afmetingen van het gebouw zeker 35 x 45 m bedragen, hetgeen neerkomt op een oppervlakte van minimaal 1575 m2. Het gebouw zal aan alle zijden enige meters uit de erfscheiding moeten staan en een breed rijpad moeten openlaten naar een achter het gebouw gelegen parkeerterrein voor fietsen, bromfietsen en auto's. Voor dit alles zou een terrein van ten minste 45 X 65 2925 m2 nodig zijn. Het terrein aan de Lanckhorstlaan waarvoor de onteige- ningsprocedure lopende is, is 1692 m2 groot. Het vorenstaande heeft ons tot de overtuiging geleid en de bij het Ministerie ingewonnen inlichtingen hebben ons daarin nog gesterkt dat de bouw van een sporthal op het bewuste terrein thans niet meer mo- gelijk is. Wij stellen U daarom voor Uw besluit van 27 oktober 1955 tot onteige- ning van een perceel grond aan de Lanckhorstlaan in te trekken. Het ligt in ons voornemen na te gaan in hoeverre er behoefte bestaat aan een sporthal met de bovengenoemde ruime accomodatie en welke mo- gelijkheden er zijn voor de stichting van een dergelijk gebouw. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 22 november in te trekken zijn besluit van 27 oktober 1955 no. 133 tot onteigening van een perceel grond aan de Lanckhorstlaan, zijnde van het perceel kadas- traal bekend gemeente Heemstede, sectie A, no. 7836 een gedeelte groot 16 a 92 ca. Heemstede, 22 november 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. 1961. BESLUIT: ter openbare i'aadsvergadering van 30 november 1961. yoorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 72