161 t/ 4e afd. 30 november 1961. VERPACHTING VERVERSINGSHUIS GROENENDAAL. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 25 oktober 1956, no. 72, hebt U besloten aan de gebr. J. J. en J. Uitendaal te Heemstede voor de tijd van vijf jaren, in- gaande 1 januari 1957, ondershands te verpachten het verversingshuis in Groenendaal, de kinderspeelplaats ten noorden van de gemeentelijke ten- nisbanen en de belvédêre in Groenendaal, alle met inbegrip van het alleen- recht van exploitatie van de daarin aanwezige buffetten alsmede het recht tot het exploiteren van een nabij de kinderspeelplaats staande kiosk, tegen de pachtsom van 9.000,— per jaar, te vermeerderen met 8 van even- tueel door de gemeente ten behoeve van het verpachte gedane investe- ringen. Nu de pachttijd bijna verstreken is, hebben wij met de pachters onder- handeld over de eventuele verlenging van het pachtcontract. De pachtsom is in de lopende pachttijd tengevolge van verschillende investeringen opgelopen tot bijna 12.000,per jaar. De onkosten van de gemeente ten behoeve van het wandelbos, de hertenbaan, de kinderboer- derij en de voliêre alsmede de jaarlijkse kosten van onderhoud, verzeke- ring enz. van het verpachte, zijn sedert het begin van de pacht aanmerke- lijk gestegen; ongetwijfeld worden de exploitatieresultaten van het ver- pachte gunstig door deze gemeentelijke bemoeiingen beïnvloed. Mede op grond van deze overwegingen hebben wij gemeend bij de onderhandelingen te moeten uitgaan van een hogere pachtsom. Wij zijn met de pachters tot overeenstemming gekomen over een nieu- we verpachting voor 5 jaren voor een pachtsom van 19.000,per jaar, te vermeerderen met 8 van de eventuele kosten van investeringen ten behoeve van het verpachte. Wij achten deze pachtsom voldoende hoog en stellen U daarom voor overeenkomstig bijgevoegd ontwerp-besluit tot hernieuwde verpachting te besluiten. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 22 november onder nader door burgemeester en wethouders te stellen voorwaarden voor de tijd van vijf achtereenvolgende jaren, ingaande 1 januari 1962, onders- hands te verpachten het verversingshuis in Groenendaal, de kinderspeel- plaats ten noorden van de gemeentelijke tennisbanen en de belvédêre in Groenendaal, alle met inbegrip van het alleenrecht van exploitatie van de daarin aanwezige buffetten, alsmede het recht van het exploiteren van een nabij de kinderspeelplaats staande kiosk, tegen een pachtsom van 19.000,— per jaar, onder beding, dat de pachters aan de gemeente ver- goedingen zullen betalen van 8 's jaars over eventueel door de gemeen- te ten behoeve van/het verpachte te investeren bedragen, welke vergoedin- gen zullen ingaan terstond na voltooiing der werkzaamheden waarvoor de bedragen worden uitgegeven. Heemstede, 22 november 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. 1961; BESLUIT: Gedaan ter openbare raadsvergadering van 30 november 1961. De sécretaris, voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 75