q_„ 162 2e afd. 30 november 1961. BOUW VAN 51 WONINGWETWONINGEN, 19 GARAGES, 1 KANXOOR EN 1 WERKRUIMTE IN DE RIVIERENBUURT. Aan de Raad, Ingevolge Uw besluit van 8 augustus 1961, no. 102, is overgegaan tot aankoop van een perceel grond in de Rivierenbuurt van de N.V. van Tu- bergen te Haarlem. Deze grond is gelegen onmiddcllijk ten zuiden van de bestaande bebouwing en is bestemd voor de bouw van 51 woningwetwo- ningen, een aantal garages en een flatgebouw. Het blijkt mogelijk te zijn de bouw van deze 51 woningen thans te realiseren, omdat het beschik- bare bouwcontingent hiertoe toereikend is. Het bejaardencentrum „Ken- nemerduin" zal n.l. dit jaar geen gebruik maken van het toegewezen contingent. In verband hiermede leggen wij U thans een plan voor tot de bouw van 51 woningwetwoningen. Dit plan is ontworpen door de architect B. J. J. M. Stevens te Haarlem. De woningen bevatten 9 slaaplaatsen, verdeeld over 4 slaapkamers. De vierde slaapkamer is ondergebracht in de kap- ruimte. In het plan zijn voorts opgenomen 19 garages, een huur-incasso- kantoortje en een werkruimte. De behoefte aan garageruimte is ook in dit deel van de gemeente groot. Wij stellen U voor rijksvoorschotten ingevolge de woningwet aan te vragen voor de financiering van deze woningen en om een jaarlijkse bij- drage uit 's Rijks kas te verzoeken op grond van de bijdrageregeling wo- ningwetbouw 1950. De stichtingskosten worden geraamd als volgt: voor de woningwetwoningen grondkosten 217.464, bouwkostenf 864.917, voor de garages, kantoor en werkruimte: grondkosten 17.264, bouwkosten 86.101, Aan de hand van deze kosten kan de huurprijs voorlopig worden bere- kend op gemiddeld 17,50 per week. Wij stellen U voor bij deze woningen gemeenschappelijke voortuinen aan te leggen, waardoor een beter geheel wordt verkregen, terwijl het aanzien van het complex hiermede zeer is gebaat. De aanlegkosten van deze voortuinen zijn in de grondkosten begrepen. In de onderhoudskosten zal door de huurders een bijdrage verschuldigd zijn van 0,60 per week. Op grond van het vorenstaande bieden wij U hierbij een ontwerp-be- sluit tot stichting van de woningen aan. Heemstede, 22 november 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 77