165 4e afd. 15 december 1961. NIEUWE KBINGINDELING KESt HERMING BEVOLKING. Aan de Raad, Bij Koninklijk Besluit van 5 januari 1961, stbl. 7, is een nieuwe kring1- indeling ten aanzien van de Organisatie Bescherming Bevolking vastge- steld. Ten gevolge van deze herziening van de kringen behoren de gemeen- ten Heemstede, Bennebroek, Bloemendaal en Zandvoort niet meer bij de B-kring, welke zijn centrum in Haarlemmermeer heeft, maar zijn deze gemeenten opgenomen in een nieuwgevormde A-kring, waarbij o.a. ook de A-gemeente Haarlem en de A- kring Velsen-Beverwijk zijn ingedeeld. Ter uitvoering van het bovengenoemde Koninklijke Besluit hebben de burgemeesters van de gemeenten van de nieuwe A-kring een gemeenschap- pelijke regeling vastgesteld, welke inmiddels door de Commissaris der Ko- ningin in deze provincie is goedgekeurd en met ingang van 1 juii j 1 in werking is getreden. Met inachtneming van de terzake door de Minister van Binnenlandse Zaken gegeven richtiijnen heeft de Kringraad van de oude kring de wijze van liquidatie van die kring en heeft de Kringraad van de nieuwe kring de inbreng van de toetredende gemeenten geregeld. De iiquidatie van de oude kring heeft bestaan in het naar inwonertal verdelen van de gekweekte reserve over de deelnemende gemeenten. Aan onze gemeente is een bedrag van /20.700,uitgekeerd. De inbreng in de nieuwe kring bestaat uit het ten bate van die kring brengen van de ontvangen liquidatie-uitkeringen en het in eigendom over- dragen van het aan de gemeenten behorende roerende BB-materiaal en het ten laste van de kring brengen van het nog op die goederen rustende schuldrestant. Voor onze gemeente komt een en ander neer op het be- talen aan de nieuwe kring van 20.700,en het overdragen van de voor- heen aangeschafte blokploeguitrustingen, waarvan de kosten ten dele zijn vergoed door de oude kring en voor de rest reeds jaren geleden zijn af- geschreven. Aangezien het hier een beschikking over gemeentegelden en -eigendom- men betreft dient deze inbreng bij raadsbesluit te geschieden. Naar onze mening is de terzake door de Kringraad getroffen regeling alleszins rede- lijk. Wij stellen XJ derhaive voor tot de bovenomschreven inbreng te be- sluiten. Heemstede, 6 december 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 6 december 1961; BESLUIT: als inbreng van de gemeente Heemstede in de A-kring Noordholland bescherming bevolking aan deze kring a. een bedrag uit te keren, groot 20.700, b. in eigendom ovei te dragen de gemeentelijke blokploeguitrustingen van de BB-zelfbescherming. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 15 december 1961. >orzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 11