1 augustus 1957 niet meer aangepast aan de diverse sindsdien getroffen salarismaatregelen. In onze begrotingen zijn echter steeds bedragen ge- raamd voor een te verwachten verhoging van het normbedrag in verband met die maatregelen. Desondanks bleef het tekort aanzienlijk. In verband met de invoering van de vijfdaagse werkweek is de sterkte van het korps in maximum verhoogd van 39 tot 41 man in totaal. Het ligt in de bedoeling, mede rekening houdende met het ontstaan van een vakature in het korps door pensionering van één der politie-ambtenaren een drietal adspiranten aan te trekken. Sinds 1 juli 1961 behoort onze gemeente tot de A-kring Noordholland d- Bescherming Bevolking, omvattende de gemeenten Bennebroek, Bever- wijk, Bloemendaal, Castricum, Haarlem, Heemskerk, Heemstede, Uit- geest, Velsen en Zandvoort. Door de overgang van een B-kring naar een A-kring worden de kosten voor het volgend jaar in plaats van op /0,25 per inwoner geraamd op 0,35. Hoofdstuk V. De verwachting is gerechtvaardigd, dat ook in 1962 weder met de bouw van een beperkt aantal woningwetwoningen met rijkssubsidie in onze gemeente begonnen zal kunnen worden. Het aan onze gemeente toeval- lende contingent zal weinig kunnen afwijken van dat van vorige jaren ge- zien het totaal aantal dezer woningen voor het gehele land, waarvoor de regering bereid is rijkssubsidie te verlenen. De bouw van premiewoningen en van woningen in de vrije sector zal slechts van zeer beperkte omvang kunnen zijn vanwege de remmende invloed, die door de regering thans op deze bouw wordt geoefend. Zoals Uw college bekend is hebben wij een onderzoek doen instellen naar de belangstelling, die er bestaat voor overdracht van woningwet- woningen aan de bewoners. Er wordt thans nagegaan of deze belangstel- lenden op grond van de ministeriële richtlijnen voor een dergelijke over- dracht in aanmerking zouden kunnen komen. Van het resultaat onzer be- vindingen zullen wij Uw raad in kennnis stellen. Hoofdstuk VI. Van de stijging van het nadeiig saldo van dit hoofdstuk met rond 77.000,ten opzichte van het vorig jaar komt 25.000,voor rekening der verhoogde kapitaalslasten, waarin schuilgaan de rente en afschrijving voor de in het afgelopen jaar gedane investeringen, 25.000,voor reke- ning der door de gemeente verschuldigde pensioensbijdrage en 17.000, voor rekening der voor de ambtenaren op weeksalaris geraamde pres- tatiebeloning. De vooriopige indruk bestaat, dat het door de regering ingediende wets- ontwerp op de wegenfinanciering, gezien de bedragen die blijkens dit ontwerp voor het onderhoud der wegen beschikbaar zullen komen, geen spectaculaire verhoging van de inkomsten, geraamd onder volgno. 06.011, tot gevolg zal kunnen hebben. Hoofdstuk VIII. De kosten per Ieerling voor het openbaar lager onderwijs bedragen volgens de begroting voor: 1961 1962 gewoon lager onderwijs uitgebreid lager onderwijs 62,51 75,37 67,81 84,87

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 4