In de voor 1962 geraamde bedragen is evenals in 1961 2,begrepen voor administratiekosten. Als gevolg van het aanbrengen van naadloze vloerbedekking in een aantal lokalen stegen de kapitaalslasten. De voortgezette daling van het aantal leerlingen bij het openbaar ge- woon lager onderwijs doet mede de kosten per leerling stijgen, hetgeen tevens zijn weerslag vindt in een stijging der vergoeding van de exploi- tatiekosten van het bijzonder onderwijs, nu het aantai leerlingen bij dit laatste onderwijs nagenoeg gelijk blijft. Ook de kosten van de schoolgebouwen voor het openbaar kleuteronder- wijs en van de inventaris bedragen niet onbelangrijk meer dan het vorig jaar was geraamd, hetgeen automatisch een verhoging met zich mede brengt van de kosten van het bijzonder kleuteronderwijs, welke door de gemeente gedragen worden. De Kennemer Streekschool voor de Opleiding van Kleuterleidsters te Haarlem is onlangs in het genot van rijkssubsidie gesteld, waardoor de gemeenten, die deze school gezamenlijk in stand houden, met een aan- zienlijk lagere bijdrage zullen kunnen volstaan. Voor het bijzonder voortgezet lager onderwijs behoefden in verband met de opheffing der De la Salle v.g.l.o. school met het einde van het afgelopen cursusjaar geen ramingen meer te worden gedaan. In deze begroting zijn, evenmin als in die voor het vorig jaar, bijdragen aan de gemeente Haarlem geraamd in de kosten van die openbare scholen voor voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs, welke door uit Heem- stede afkomstige leerlingen worden bezocht. Als gevolg van de inwerking treding der wet van 14 april 1960, stbl. 160 kan voor deze scholen een rijkssubsidie worden ontvangen, dat beoogt de kosten daarvan te dekken. In verband hiermede zijn de door de woongemeenten wettelijk aan de schoolgemeenten verschuldigde bijdragen komen te vervallen. Evenzeer is de grondslag ontvailen aan de met de gemeente Haarlem getroffen regeling, volgens welke onze gemeente op zich heeft genomen bijdragen te betalên in de ten laste van Haarlem blijvende kosten dier scholen. Hoofdstuk VIII 16. Onder volgnummer 36.010 is een bedrag geraamd van 2525,voor vervanging van het meubilair van de muziektent. Opnieuw is een subsidie van 6000,geraamd voor de Heemsteedse Stichting voor financiële hulp aan studerenden nu deze stichting haar aanvankelijk gevormde reserve heeft verbruikt en zij dus, zonder een voortgezette subsidieverlening, niet meer in staat zou zijn haar doelstel- lingen te verwezenlijken. Het deelnemen van de u.l.o.scholen aan de sportdag voor de scholen maakte een verdubbeling van de raming onder volgno. 36.140 noodzake- lijk. Het mede benutten van de terreinen der Heemsteedse Sportparken voor de veldsport van de schooljeugd, waardoor ook daar over spelmateriaal zal moeten worden beschikt, deed de raming op volgno. 36,160 met 500,stijgen. Hoofdstuk IX. Evenals van 1960 op 1961 is ook thans het nadelig saldo van dit hoofdstuk met ongeveer 50.000,gestegen. In het bijzonder zijn de kosten van zieken- en krankzinnigenverpleging en die van uitbesteding aan deze stijging debet. Daarentegen zullen de kosten van ondersteuning aan behoeftigen als

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 5