gevolg van de doorwerking der Algemene Ouderdomswet en de Algemene Weduwen- en Wezenwet een verlaging ondergaan. In de verwachting, dat de provincie Noordholland haar subsidiëring in de kosten der krankzinnigenverpleging zal hervatten is de betrekkelijke begrotingspost andermaal voor memorie geraamd. Door de beperking van het verhaalsrecht zijn de bijdragen van ver- wanten in de kosten van verpleging hunner minder draagkrachtige be- trekkingen vrijwel geheel weggevallen. De verhoging van de inkomstpos- ten waaronder de bijdragen van particulieren worden verantwoord is dan ook slechts het gevolg van het toenemend aantal gevailen, waarin tot verpleging in inrichtingen moet worden overgegaan. De gemeente, die in dat geval de kosten der verpleging draagt, ontvangt van de verpleegden de inkomsten, die zij op grond van uitkeringen krachtens de sociale ver- zekeringswetten of anderszins genieten. Het zal in verband met het vorenstaande duidelijk zijn, dat de stijging aan de inkomstenzijde niet evenredig kan zijn aan die aan de uitgaven- zijde. Gas-, duinwater- en elektrîciteitsbedrijven. De winsten der bedrijven zijn in de begroting als volgt geraamd: 1961 1962 Gasbedrijf 130.665,87.800, Duinwaterbedrijf 8.170,13.590, Elektriciteitsbedrijf 223.652,167.50o| De daling der winsten van het gas- en het elektriciteitsbedrijf is een gevolg van de verlaging der tarieven voor de verbruikers met ingang van 1 juli 1961. Thans drukt deze verlaging voor een vol jaar op het budget van deze bedrijven. Xn de suppletoire begrotingen voor deze bedrijven, welke U mede ter vaststelling worden aangeboden, is een aantal kapitaalsuitgaven geraamd, waarvoor reeds eerder kredieten door Uw College werden verstrekt. Voor zover dit niet het geval is geweest betreffen de opgenomen bedragen nor- male uitbreidingen. Door de vaststelling der suppletoire begrotingen ko- men laatstegenoemde bedragen als krediet te onzer beschikking. In achter de begrotingen van elk der bedrijven opgenomen staten wor- den de kapitaalsuitgaven nog eens afzonderlijk opgesomd. Daarnaast wordt in deze staten een overzicht gegeven van in het begrotingsjaar te verwachten investeringen, waarvoor in de loop van dat jaar vermoedelijk kredieten aan Uw College zullen worden gevraagd. Deze investeringen zijn voor memorie opgenomen. Gasbedrijf. Voor de hoeveelheid in te kopen gas is aangenomen, dat in 1962 onge- veer 2% meer ingekocht zal worden dan in 1960. De kolenprijs is ge- schat op /50,15 per ton (vorig jaar /52,50). Volgens het contract met de gemeente Haarlem komt dit neer op een toeslag van 5,06875 cent per m3 op de normale inkoopprijs van 2 cent. Een verdere stijging van de ca- lorische waarde van het gas tot 4080 (vorig jaar 4067) calorieën wordt verwacht. De reductie op de inkoopprijs wordt daardoor verlaagd van 5,4 tot 5,2 De huuropbrengst der warmwaterdoorstroomapparaten is in overeen- stemming gebracht met hetgeen daaromtrent bij raadsbesluit van 31 augustus 1961, no. 108 werd bepaald.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 6