Elektriciteitsbedrijf. Op grond van de inkoopcijfers over 1960 mag worden verwacht, dat in 1962 13 meer elektriciteit van Haarlem zal worden betrokken. Er is voorts van uitgegaan, dat de maximale belasting zal stijgen tot 3450 kW (voor 1961 werd gerekend op 3300 kW). De vermenigvuidigingsfactoren voor de berekening der aan Haarlem te betalen inkoopprijs worden getaxeerd op p 1.18 en q 0.71 (vorig jaar respectieveiijk 1.44 en 0.756). Bij de verdeling van het stroomverbruik over de verschillende verbrui- kerscategorieën is rekening gehouden met de verschuiving, die als gevolg van de nieuwe tarieven plaats zal vinden. Heemsteedse Sportparken. Het totaal van het nadelig saldo op de exploitatie van de door de Stichting Heemsteedse Sportparken beheerde objecten vertoont andermaal een belangrijke stijging. Het beloopt ongeveer 27.000,meer dan vorig jaar. De onderdelen Tennisbanen en Badhuis geven een daling van het na- delig exploitatiesaldo te zien. Voor de tennisbanen is dit vooral een gevolg van de verhoging der baanhuren, waartoe in het afgelopen jaar werd overgegaan. Het badhuis zal in het komende jaar minder voor onderhoud vergen. Bovendien zal de badmeester, gedurende de tijd, dat zijn aanwe- zigheid niet in het badhuis vereist wordt, belast zijn met controlewerk- zaamheden voor het bevolkingsregister. Het onderdeel Sportparken werd zwaarder belast doordat het personeel met één man werd uitgebreid. Bovendien werken thans in de vorm van rente en afschrijving de kostbare kapitaalsvoorzieningen aan het com- plex, waartoe in 1960 werd besloten, in de begroting door. De exploitatie der zwemvijvers geeft een ongunstiger beeld door een verwachte vermin- derde opbrengst der toegangsgelden. Kapitaaldienst. In de kapltaaldienst zijn de navolgende memorie-posten opgenomen. Zij worden hier vermeld in de volgorde waarin zij in de begroting voorko- men. I. Uitbreiding van het Raadhuis. Met betrekking tot dit project zal op korte termijn een voorstel aan Uw Raad worden gedaan. II. Bouw van een politiebureau. Hiervoor werd bij Uw besluit van 29 juni 1961, no. 84 een krediet verleend van 800.000, Of hiervoor in het begrotingsjaar reeds uitgaven zullen moeten wor- den gedaan kan thans nog niet worden beoordeeld. III. Kosten van stichting van nieuwe zwemvijvers. Voor de totstandkoming van een nieuw zwembad stelden wij Uw College dezer dagen voor het nodige krediet te verlenen.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 7