164 2e afd. 15 december 1961. MEUBILAIR ST. HENRICUSSCHOOL. Aan de Raad, Het r.-k. parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo alhier heeft onder dagtekening van 16 november 1961 een aanvraag ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 ten behoeve van de St Hen- ncusschool aan de Herenweg de nodige gelden uit de gemeentekas te mo- gen ontvangen voor het aanschaffen van meubilair. De aanschaffing betreft 190 éénpersoons-leerlingensets 6 bureaux met stoelen voor de leerkrachten en 5 bordstellingen, alles te' plaatsen in het °ude gedeelte van de school en enkele podiums in het nieuwe gedeelte. De m gebruik zijnde banken zijn zeer verouderd en ten dele versleten. Zij belemmeren een goede lichaamshouding van de leerlingen, zodat ver- vanging door sets nodig is. Ook dient bijpassend meubilair voor de leer- krachten te worden aangeschaft. Verder dienen in 5 leslokalen de bord- stellingen te worden vervangen terwijl aanschaffing van enkele losse po- diums ten behoeve van de leerkrachten in de laatst aangebouwde lokalen eveneens nodig is. Het bestuur raamt de totale kosten op 13.563,—; te zijner tijd wordt ingevolge de wettelijke bepalingen de definitieve kostenraming aan onze goedkeuring onderworpen. Het bestuur heeft voor genoemde aanschaffin- gen terecht een beroep gedaan op de toepassing van artikel 72 e v der wet. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden, stellen wij U voor deze, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit' in te willigen. Heemstede, 6 december 1961. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvraag d.d. 16 november 1961 van het r.-k. parochiaal Kerk- bestuur van de H. Bavo alhier, om op grond van artikel 72 der Lager- onderwijswet 1920 ten behoeve van de St. Henricusschool de nodige gel- den uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van meubilair overwegende, dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; mede gezien het voorstel van burgemeester en Wethouders; gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoe- ringsvoorschriften daarvan BESLUIT: de aanvraag in te willigen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 15 december 1961. De secretaris, ^voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 9