8 2e afd. 25 januari 1962 MEUBILAIR ST.-AUGUSTINUSSCHOOL. Aan de Raad, Het r.-k. parochiaal Kerkbestuur van O.L. Vrouw Hemelvaart, alhier, heeft onder dagtekening van 15 december 1961 een aanvraag ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van 38 één- persoons leeriingen-sets voor het eerste leerjaar en van 38 éénpersoons leerlingen-sets voor het tweede leerjaar van de St. Augustinusschool. De ingebruik zijnde schoolbanken voldoen niet meer aan de eisen, die thans aan schoolmeubilair worden gesteld, waaronder begrepen het bevor- deren van een goede lichaamshouding van de leerlingen. Het bestuur raamt de kosten van aanschaffing op f 4.408,Te zijner tijd wordt de definitieve kostenraming aan onze goedkeuring onderworpen. Het bestuur heeft terecht een beroep gedaan op de toepassing van ar- tikei 72 e.v. der wet. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normale ëisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden, stel- len wij U voor deze in te willigen door vaststelling van bijgevoegd ont- werp-besluit. Heemstede, 3 januari 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvraag d.d. 15 december 1961 van het r.-k. parochiaal Kerk- bestuur van O.L. Vrouw Hemelvaart, alhier, om beschikbaarstelling van gelden krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor het aan- schaffen van éénpersoons leeriingen-sets ten behoeve van de St. Augusti- nusschool overwegende dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de bepaiingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoe- ringsvoorschriften daarvan BESLUIT: de aanvraag in te willigen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 januari 1962. e secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 15