15 4e Afd. 25 januari 1962. VERORDENING INZAKE HET OPRICHTEN OF GEBRUIKEN VAN SLACHTERIJEN. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op het bepaalde in artikel 26 van de Vleeskeuringswet en artikel 4 van de gemeenschappelijke regeling betreffende de uitvoering van en het toezicht op de naleving van de bij of krachtens de Vleeskeuringswet ge- stelde bepalingen, alsmede betreffende de exploitatie en instandhouding van het openbaar slachthuis te Haarlem en betreffende de destructie van ondeugdelijk materiaal van dierlijke herkomst; BESLiUIT I. Vast te stellen de navolgende: Verordening inzake het oprichten of gebruiken van slachterijen. Artikel 1. Het is verboden binnen de gemeente: a. een slachterij voor slachtdieren op te richten, te verplaatsen, te ver- bouwen of uit te breiden; b. een slachterij voor slachtdieren te hebben of te gebruiken. Artikel 2. Het verbod, genoemd in artikel 1 sub b, geldt niet voor het hebben en gebruiken van op het tijdstip van inwerkingtreding van deze verordening bestaande slachterijen door degene, die alsdan het slagersbedrijf uitoefent in het perceel, waarbij de slachterij behoort of geacht wordt te behoren, zolang de aard en de omvang van de desbetreffende inrichting, alsmede van het daarin uitgeoefende bedrijf niet worden veranderd, respectievelijk vergroot en zoiang de inrichting en/of het bedrijf niet overgaan in andere handen dan die van de echtgeno(o)t(e) of afstammelingen in de eerste graad. Artikel 3. In afwijking van het bepaalde in artikel 2 kan de gemeenteraad in bijzondere gevallen, de bevoegde veterinair inspecteur van de volksge- zondheid gehoord, ontheffing verlenen van het verbod, als bedoeld in artikel 1, echter uitsluitend ten dienste van de lokale behoefte. Op de beslissing van de raad staat voor belanghebbende en voor voor- noemde inspecteur beroep open bij gedeputeerde staten van de provincie Noordholland, binnen één maand nadat het raadsbesluit te zijner kennis is gebracht. Artikel 4. Deze verordening treedt in werking met ingang van de dag, volgende op die van haar afkondiging. II. Met ingang van de dag van inwerkingtreding van de sub I ge- noemde verordening in te trekken de verordening, houdende verbod tot het oprichten of gebruiken van slachterijen, vilderijen en penserijen, vast- gesteld bij raadsbesluit van 28 oktober 1948, no. 104, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noordholland bij besluit van 23 maart 1949, no. 1. ^7 Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 januari 1962. atter,

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 33