2e Afd. 25 januari 1962. 18 VOORSCHOT OP SALARISVERHOGING GEMEENTEPERSONEEL. Aan de Raad, Zoals wij als bekend bij Uw College mogen veronderstellen heeft de Regering onlangs in de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in ambtenarenzaken voorstellen ingediend ten aanzien van de bezoldiging van het burgerlijk rijkspersoneel. Over deze voorstellen is in het georga- niseerd overleg geen overeenstemming bereikt. Blijkens een circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken d.d. 16 januari 1962, Hoofdafd. O.P.Z. Afd. Bez. Bur. II/III no. A 622/U 157 be- raadt de Regering zich thans over het te dien aanzien in te nemen stand- punt. Zij meent er goed aan te doen met de praktische uitvoering der voor- genomen maatregelen te wachten tot na de behandeling van hoofdstuk VII A der Rijksbegroting 1962 in de Tweede Kamer der Staten-Generaal, welke behandeling waarschijnlijk aan het eind der maand februari zal plaats vinden. Dit zal tot gevolg hebben, dat de uitbetaling van het ver- hoogde salaris aan belanghebbenden nog geruime tijd op zich zal kunnen laten wachten. In verband hiermede heeft de Ministerraad besloten aan het rijksperso- neel bij wijze van voorlopige maatregel een voorschot op de voorgenomen salarisverhoging te verlenen ten bedrage van 4 van het salaris. Dit voor- schot zal als een uitkering-ineens over het eerste kwartaal van 1962 wor- den verleend en zo spoedig mogelijk worden uitbetaald. Het zal worden uitgekeerd aan hen, die op 1 januari 1962 in rijksdienst zijn en worden berekend over het op die datum geldende basis-salaris, verhoogd met de compensatie voor de premie A.O.W. In het belang van een zo eenvoudig mogelijke administratieve uitvoering zal op het voorschot geen inhouding van loonbelasting, premie A.O.W. of een andere inhouding worden toege- past. De Minister van Binnenlandse Zaken verzoekt ons een gelijke voorzie- ning te doen treffen ten behoeve van het daarvoor in aanmerking komend personeel in dienst onzer gemeente. De circulaire van de bewindsman is voor U bij de stukken ter inzage gelegd. Wij stellen U voor tot vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit over te gaan. Heemstede, 17 januari 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien een circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken d.d. 16 januari 1962, Hoofdafd. O.P.Z. Afd. Bez. Bur. II/III no. A 622/U 157; mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: aan het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel over de maanden januari, februari en maart 1962 een voorschot op een salaris- verhoging toe te kennen in de vorm van een uitkering-ineens, zulks over- eenkomstig de regeling, welke voor het rijkspersoneel hieromtrent is of zal worden getroffen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 januari 1962. sepretaris, Dë TOprzi ■zitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 39