23 24 2e Afd. 22 februari 1962. KKEDIET VOOR BOUW EN INKICHTING TRANSFORMATORSTATION AAN DE VAN DER WAALSLAAN. Aan de Raad, In het achter de begroting 1962 voor het elektriciteitsbedrijf opgeno- men overzicht van in dit jaar vermoedelijk uit te voeren kapitaalswerken wordt o.m. vermeld de bouw en inrichting van een transformatorstation aan de Van der Waalslaan. De elektriciteit voor deze buurt wordt geleverd via de transformator in de hoogspanningsruimte, welke zich bevindt in het gebouw ,,Nieuw Ber- kenrode" aan de Herenweg en via die in het station aan de Van Merlen- laan. Deze afstanden zijn groot, waardoor in de voedingskabels grote spanningsverliezen optreden. De spanning van de elektriciteit in de omge- ving van de Van der Waalslaan voldoet in het donkere jaargetijde dan ook niet meer aan redelijk te stellen eisen. Daarbij komt nog, dat de regel- matige toeneming van het elektriciteitsverbruik de situatie ter plaatse van jaar tot jaar doet verslechteren. De tijd is daarom gekomen hierin grondige verbetering te brengen door bij de Van der Waalslaan een nieuw transformatorstation op te richten. In verband met de onzekerheid omtrent de toekomstige uitbreiding van deze woonwijk wordt de voorkeur gegeven aan een aluminium transfor- matorhuisje, hetgeen voorlopig geplaatst kan worden aan de Van der Waalslaan. Wanneer de bebouwing ter plaatse verder zal zijn voortge- schreden kan dan alsnog, zonder dat dit bijzondere kosten met zich zal brengen, een mogelijk meer geschikte plaats voor de definitieve vestiging van het station worden gezocht. De kosten van het huisje en de inrichting daarvan worden in totaal begroot op f 26.500,Een specificatie van de- ze kosten, alsmede een op dit project betrekking hebbende situatie-teke- ning zijn voor U bij de stukken ter inzage gelegd. Wij stellen Uw College voor door vaststelling van nevensgaand ontwerp- besluit ons het nodige krediet voor deze verbetering in de elektriciteits- voorziening ter beschikking te stellen. Heemstede, 15 februari 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, alsmede het ad- vies van de corpmissie voor de bedrijven; BESLUIT: aan burgemeester en wethouders ten behoeve van de bouw en de inrichting van een transformatorstation aan de Van der Waalslaan ten laste van de kapitaaldienst van de begroting voor het elektriciteitsbedrijf een krediet van 26.500,ter beschikking te stellen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 22 februari 1962. e secretaris, Dejjûiirzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 11