25 2e Afd. 22 februari 1962. KREDIET VOOR ELEKTRICITEITSLEVERING AAN „MEER EN BOSCH". Aan de Raad, Ten behoeve van de stroomvoorziening van de verschillende gebouwen van de inrichting „Meer en Bosch" werd in 1933 in een aan de Voorweg gelegen bijgebouw een ruimte beschikbaar gesteld voor de opstelling van een transformator met toebehoren. Deze transformator deed tevens dienst voor de stroomvoorziening van de kleinverbruikers in de naaste omgeving. De stroomvoorziening van de onderscheidene gebouwen van „Meer en Bosch" geschiedde niet alleen via dit transformatorstation doch ook door aansluitingen op laagspanningskabels in de omgeving. De meting van het stroomverbruik voor het gehele gebouwencomplex vond dus plaats door middel van verschillende kWh-meters. De invoering van het grootverbruikerstarief met maximaalmeting maak- te het noodzakelijk de voeding op één plaats te concentreren, zodat één kWh-maximaalmeter gebezigd kon worden voor het totale verbruik. ,,Meer en Bosch" wenste bovendien verbetering aan te brengen in de elektrische installaties der gebouwen. Deze verbeteringen zullen een ver- groting van de belasting veroorzaken. Een verdere vergroting valt van nieuwbouw in de toekomst te verwachten. Een en ander heeft tot gevolg, dat de bestaande transformatorruimte niet meer toereikend is voor de noodzakelijke apparatuur. Bovendien voldoet deze ruimte niet aan rede- lijke veiligheidseisen. Het was dus noodzakelijk de transformatorinstallatie elders onder te brengen. Daartoe heeft „Meer en Bosch" een gedeelte van het ketelhuis ter beschikking van het elektriciteitsbedrijf gesteld. De in- richtings- en aansluitkosten van het nieuwe station zullen van de gemeen- te een investering vergen van 15.000, De kosten der hoog- en laagspanningskabels worden door „Meer en Bosch" en de gemeente gezamenlijk gedragen. Het gemeentelijk aandeel in deze kosten is in het bedrag van 15.000,begrepen. Wij stellen U voor ons tot het doen van deze investering te machtigen door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit. Heemstede, 15 februari 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 13