26 2e Afd. 22 februari 1962. volgens de ministeriële richtlijnen moest worden voldaan om voor het kopen van de woning in aanmerking te kunnen komen. Nadrukkelijk werd gesteld, dat de enquête geheel vrijblijvend geschiedde en zonder dat de gemeente zich tot eventuele overdracht verbond. In verband met deze noodzakelijkerwijs gemaakte restrictie bestaat er bij ons college wel ge- rede twijfel of allen, die de wens te kennen hebben gegeven de door hen bewoonde woning in eigendom te verkrijgen, ook werkelijk aan de hand van de richtlijnen van de ministeriële circulaire als potentiële kopers die- nen te worden beschouwd. Zo bevonden zich onder hen, die positief op de enquête reageerden, en- kele uitgesproken zwakke huurbetalers alsmede enkele personen ouder dan 60 jaar. Met de reactie van deze personen is bij de samenstelling van het resultaat der enquête geen rekening gehouden. Het is zeer wel mogelijk, dat zich onder de andere gegadigden voor overdracht hunner woning even- eens personen bevinden, die niet aan de ministeriële voorwaarden voor een dergelijke overdracht voldoen. Om dit te kunnen nagaan zou een nauwgezet onderzoek naar de financiële omstandigheden van alle reflectan- ten hebben moeten plaats vinden en zouden alle over te dragen woningen moeten worden getaxeerd. Deze taxatie dient volgens het voorschrift van de Minister te geschieden door een commissie van drie personen, bestaan- de uit één deskundige te benoemen door het rijk, één deskundige aan te wijzen door de gemeente en een door deze twee deskundigen aan te wijzen derde, Wij meenden, in verband met het beperkte doel der enquête, een dergelijk veelomvattend onderzoek niet te moeten instellen, dit te meer niet, omdat daardoor bij de belanghebbenden verwachtingen worden ge- wekt, welke wellicht niet gehonoreerd zouden worden. Wij hebben met het vorenstaande slechts duidelijk willen maken, dat aan het resultaat van het onderzoek slechts een betrekkelijke waarde mag worden toegekend. Dit resultaat kan als volgt worden samengevat: Aantal ge- Waarvan ad- enquêteerde spirant- bewoners kopers Woningbouwvereniging ,,de Haemstede" Woningstichting „Heemstede" Woningvereniging ,,Berkenrode" Totaal 196 258 19 473 50 79 5 134 Een gedetailleerd overzicht van de belangstelling voor overdracht der woningen per complex alsmede situatieschetsen, waarop de woningen der adspirant-kopers met rood worden aangegeven, zijn voor U bij de stuk- ken ter inzage gelegd. Uit deze stukken zal U blijken, dat, met uitzondering van een blokje van twee woningen behorende tot het complex ,,de Haemstede" II (Bali- straat) alle complexen worden bewoond deels door adspirant-kopers, deels door bewoners, die voor koop geen belangstelling hebben. In meergenoemde raadsvergadering werd reeds bij monde van de wet- houder voor Openbare Werken uiteengezet, dat ons college gekant is te- gen de verkoop van enkele woningen uit woningcomplexen. Opgemerkt wordt hierbij nog, dat ook de Minister de overdracht van dergelijke zo- genaamde tussenwoningen minder gewenst acht, ook al uit vrees, dat, als gevolg van de overdracht bijv. aan het onderhoud van de woningen en I aan de eenheid en het uiterlijk aanzien van het blok schade zou worden gedaan. De gehele circulaire van de Minister bevat trouwens bepaald geen aanmoediging om tot verkoop van het gemeentelijk woningbezit over te

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 16