44 4e afd. 27 april 1962. VERKOOP BADHUIS. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 18 april 1962 met het advies van de commissie voor openbare werken; gelet op de artikelen 171 en 228, sub d, der gemeentewet; BESLUIT: aan de Staat der Nederlanden (Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie), hierna aan te duiden als ,,de Staat", te verkopen een perceei grond met de zich daarop bevindende opstal (badhuis), gelegen aan de Postlaan, kadastraal bekend gemeente Heemstede, sectie A, nummer 5240, groot 612 m'2, tegen de koopsom van f 49.000,met dien verstande, dat in deze verkoop niet zijn begrepen het zich op het terrein bevindende transformatorhuisje alsmede de in het badhuis aanwezige centrale-ver- warmingsketel met bijbehorende apparatuur en tank, en voorts onder de volgende voorwaarden: a. het verkochte gaat aan de Staat over in volle en vrije eigendom, vrij van huur en pacht, vrij van hypotheken en/of beslagen, of niet door- gehaalde in- of overschrijvingen te dier zake, niet belast met zakelijke rechten of schuldplichtigheden, zonder beperkende bepalingen be- houdens het hierna sub m bepaalde en onder verplichting van vrij- waring volgens de wet; b. verschil tussen de werkelijke en de hiervoor opgegeven grootte geeft geen grond tot het vorderen van vermeerdering of vermindering van de overeengekomen koopsom, noch tot ontbinding van deze overeen- komst; c. de akte zal zo spoedig mogelijk worden gepasseerd; d. de gemeente zal de titels van eigendom, uitsluitend op het verkochte betrekking hebbende voor zover in haar bezit vôôr of bij het pas- seren van de akte aan genoemde inspecteur ter hand stellen; e. het verkochte zal door de gemeente geheel ontruimd worden opgele- verd vôör of uiterlijk op 1 januari 1964; f. de betaling van de koopsom zal, tegen afgifte van een behoorlijke kwi- tantie, in tweevoud, geschieden door de inspecteur der Domeinen te Haarlem, binnen veertien dâgen nadat het gekochte ontruimd is op- geleverd en mits de inspecteur alsdan in het bezit zal zijn van een tenminste één dag na de overschrijving van de akte in de openbare registers door de hypotheekbewaarder afgegeven verklaring, dat met betrekking tot het verkochte in de registers te zijnen kantore geen in- of overschrijvingen ter zake van hypotheken of beslagen voorkomen, welke nog niet zijn doorgehaald; g. indien de hiervoor sub f bedoelde verklaring door de hypotheekbe- waarder niet binnen veertien dagen na de overschrijving van de akte kan worden afgegeven, heeft de Staat de bevoegdheid deze overeen- komst van koop en verkoop, zonder dat inverzuimstelling en rechter- lijke tussenkomst nodig is, als ontbonden te beschouwen; h. partijen doen afstand van de bevoegdheid om eventueel op grond van het bepaalde in de artikelen 1302 en 1303 van het Burgerlijk Wetboek

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 10