46 2e afd. 27 april 1962. KREDIET VOOR ELEKTRICITEITSAANSLUITING „MARIËNHEUVEL". Aan de Raad, In verband met de voorgenomen uitbreiding van het gebouwencomplex „Mariënheuvel" aan de Glipper Dreef met een nieuwe vleugel zal de thans bestaande elektriciteitsaansluiting van dit gebouwencomplex niet voldoen- de capaciteit meer hebben. Reeds thans gaat het elektriciteitsverbruik van deze afnemer 20.000 kwh per jaar te boven. Het zal dan ook noodzakelijk zijn voor de elektriciteitsvoorziening van de gebouwen gebruik te maken van een daarin onder te brengen trans- formator, welke rechtstreeks op het hoogspanningsnet van het elektrici- teitsbedrijf wordt aangesloten. Voorts zal de hoogspanningsinstallatie van het transformatorstation aan de Glipper Dreef dienen te worden uitgebreid en zal een hoogspanningskabel moeten worden gelegd van dat station naar de in „Mariënheuvel" te plaatsen transformator. Tenslotte zal een laagspaningskabel dienen te worden aangebracht Iopende van de bestaande laagspanningsvoedingskabel tot de laagspanningsverdeelinstallatie in de transformatorruimte in ,,Mariënheuvel". Deze kabel is noodzakelijk om in geval van storingen en onderhouds- werkzaamheden aan de hoogspanningsinstallatie een beperkte stroom- levering aan ,,Mariënheuvel" te kunnen handhaven. Het ligt in de bedoeling de hoogspanningskabel t.z.t. door te trekken van het transformatorstation in ,,Mariënheuvel" naar het station aan de Manpadslaan, waardoor drie stations in een ring worden opgenomen. Het bestuur der St. Hippolytusstichting te Delft, eigenaresse van ,,Ma- rto riënheuvel",n*jereid gevonden kosteloos een ruimte in het gebouw beschik- baar te stellen voor de plaatsing van de benodigde hoog- en laagspannings- apparatuur en de kosten van de hoogspanningskabel, voor zover over het terrein van ,,Mariënheuvel" lopende, alsmede de kosten van de verlenging van de bestaande laagspanningskabel, voor zijn rekening te nemen. Deze voorwaarden zijn gebruikelijk wanneer voorzieningen als de onderhavige ten dienste van de stroomlevering aan een grootverbruiker dienen te wor- den getroffen. De ten laste der gemeente blijvende kosten, welke in hoofdzaak zullen worden veroorzaakt door de uitbreiding van de apparatuur in het trans- formatorstation aan de Glipper Dreef; de aan te brengen hoogspannings- kabel voor zover deze in gemeentegrond komt te liggen, en de transfor- mator met toebehoren in het transformatorstation in ,,Mariënheuvel" wor- den begroot op 14.000,Een specificatie dezer kosten is voor U bij de stukken ter inzage gelegd. Wij stellen U voor door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit een krediet tot genoemd bedrag te onzer beschikking te stellen. Heemstede, 18 april 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 15