48 4e Afd. 27 april 1962. DROOGPOEDER-AANHANGWAGEN XEN BEHOEVE VAN DE BRANDWEER. Aan de Raad, Blijkens de door het Ministerie van Binnenlandse Zaken uitgegeven „Beknopte handleiding voor het optreden van de gemeentelijke brandweer bij vliegtuigongelukken" moeten vliegtuigbranden bestreden worden met droogpoeder. De brandweer in onze gemeente besehikt niet over een daar- toe geschikt apparaat, zodat in voorkomende gevallen een beroep op de brandweer van de gemeente Haarlem zal moeten worden gedaan. Wij achten het evenwel gelet op de ligging van onze gemeente ten opzichte van het vliegveld Schiphol noodzakelijk, dat de vrijwillige brandweer in onze gemeente eveneens de beschikking krijgt over een der- gelijk apparaat om bij vliegtuigongelukken terstond en effectief te kun- nen optreden. Behalve voor het blussen van vliegtuigbranden is een droogpoederblus- ser eveneens vereist voor het blussen van branden, die kunnen ontstaan bij het vervoer of de opslag van licht brandbare vloeistoffen en bij even- tuele ongevallen met propaangas-installaties, waarvan er zich thans twee in onze gemeente bevinden. Wij hebben mitsdien in overleg met de commandant van de brand- weer en met de districtsinspecteur van het Brandweerwezen offerte voor een droogpoederblusapparaat gevraagd en ons is, uit voorraad lever- baar, aangeboden een Ajax Total droogpoederblusser, type aanhanger met een capaciteit van 250 kg, een en ander zoals omschreven in de voor U ten raadhuize ter inzage iiggende stukken. Van genoemd merk zijn reeds geruime tijd op de vliegvelden en bij een aantal gemeenten apparaten van grotere afmetingen in gebruik. Voor onze gemeente wordt evenwel een apparaat met de voorgestelde capaciteit, dat achter de iadderwagen kan worden gekoppeld, voldoende geacht. De kosten, inclusief de bijkomende kosten voor het treffen van voorzie- ningen aan de ladderwagen, bedragen f 3750, Wij verzoeken U door vaststeiling van bijgevoegd ontwerp-besluit het genoemde bedrag te onzer beschikking te steilen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 5 april 1962; a. burgemeester en wethouders een krediet te verlenen groot f 3750, ten behoeve van de aankoop van een Ajax Total droogpoederblusappa- raat voor de vrijwillige brandweer; Heemstede, 5 april 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. BESLUIT: Gedaan ter openbare raadsvergadering van 27 april 1962 De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 19