56 2e Afd. 24 mei 1962. GARANTIE HYPOTHECAIRE GELDLENINGEN MET DE COÖPERA- TIEVE LEVENSVERZEKERING-MAATSCHAPPIJ U.A. „CONCORDIA" TE UTRECHT. Aan de Raad, Door tussenkomst van de Stichting Bemiddelend Orgaan „De Rohyp" ge- vestigd te Rotterdam is een verzoek ontvangen om ten behoeve van een aantal inwoners der gemeente de geldlening te garanderen, welke zij van de Coöperatieve Levensverzekering-maatschappij U.A. ,,Concordia" te Utrecht onder hypothecair verband zullen ontvangen ter financiering van de bouw van een ééngezinswoning voor elk hunner aan de Amstellaan en de IJssellaan, alhier. Deze gemeentelijke garantie ten behoeve van nieuw te bouwen woningen kan slechts worden gegeven op de wijze en in de gevallen als bedoeld in het Besluit bevordering eigen-woningbezit. De volgende bepalingen zijn hierbij van belang: 1. Het verzoek om garantie moet worden gedaan via een bemiddelend or- gaan. 2. De lening mag niet meer bedragen dan 90 van de netto-stichtings- kosten. 3. De looptijd van de iening bedraagt ten hoogste 30 jaren. 4. De belanghebbende mag niet ouder zijn dan 54 jaar. De Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid kan toezeggen, dat uit 's rijks kas voor 50 zal worden deelgenomen in het door de gemeente uit hoofde van de garantie te lijden verlies. Wij stellen U voor aan de Mi- nister een daartoe strekkend verzoek te doen. De bouw van de onderhavige woningen is geprojecteerd op een terrein, dat ingevolge raadsbesluit van 27 april 1962, no. 42 is verkocht aan de Stichting tot Bevordering van de Woningbouw in de gemeente Heemstede, welke Stichting voornemens is aldaar 24 woningen en 8 garages te bou- wen ten behoeve van haar deelnemers. Voor de financiering van deze bouw heeft de Stichting een aanbieding ontvangen van de Coöperatieve Levensverzekering-maatschappij U.A. „Concordia" te Utreeht, onder de volgende voorwaarden: 1. Hypotheken tot 90 van de netto-stichtingskosten. 2. Looptijd 30 jaar; aflossing bij wijze van annuïteit. 3. Rentevoet 4% 4. Afsluiting van een levensverzekering, zodat bij overlijden van de deel- nemer een uitkering wordt verkregen ter grootte van de restant-schuld. 5. Garantie van de gemeente voor rente en aflossing van de hypotheek. Drie gegadigden voor deze woningen hebben geen gemeentelijke ga- rantie voor betaling van rente en aflossing der door hen onder hypothe- cair verband op te nemen gelden nodig. Op grond van de verkregen inlichtingen kunnen de deelnemers, vermeld in de bij nevensgaand ontwerp-besluit behorende staat, financieel krach-

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 17