61 2e Afd. 24 mei 1962. VOORZIENINGEN VOORWEGSCHOOL. Aan de Raad, Het is nodig, dat aan de Voorwegschool enige voorzieningen worden ge- troffen om te geraken tot verbetering van de outillage van die school. Het verplaatsbare gymnastiekmateriaal wordt, voor zover mogelijk, op- geborgen in een ruimte, die ligt in het verlengde van een korte wand van het gymnastieklokaal. Die ruimte is te klein en ligt zeer ongunstig, zodat het materiaal moeilijk in- en uitgebracht kan worden. Een kleed- en wasgelegenheid zowel voor de leerlingen als voor de leer- kracht ontbreken. Om in een en ander te voorzien hebben wij door de directeur van Open- bare Werken een plan met kostenbegroting laten ontwerpen; deze stuk- ken liggen voor U ten raadhuize ter inzage. Het is de bedoeling om aan het gymnastieklokaal aan de lange wand aan de achterzijde van dat lokaal een bergruimte voor gymnastiekmate- riaal aan te bouwen; de bouwkosten worden begroot op f 9.796,terwijl voor kosten van Openbare Werken alsmede voor wijziging en uitbreiding van de centrale verwarming en vloerbedekking nog f 2.094,vereist is. De totale kosten bedragen derhalve f 11.890, De bestaande bergplaats kan, met de hoofdenkamer, een gang en enige andere ruimte benut worden voor het maken van een kleed- en wasgele- genheid voor de leerlingen, een aparte kleedkamer met douche voor de leerkracht en voor toiletten. De kosten worden inclusief die voor Openbare Werken en wijziging van de centrale verwarming, in totaal geraamd op f 27.000, De kamer van het hoofd zal dan gecombineerd worden met de zgn. dok- terskamer, van welke kamer door de schoolarts en schooltandarts slechts enkele weken per jaar gebruik wordt gemaakt. Wel is het nodig in die kamer enkele voorzieningen te treffen, alsmede voor berging van leermid- delen en schoolbehoeften enige nieuwe stalen kasten aan te schaffen; de totale kosten worden begroot op f 1.280, Bij het ontwerpen van bovengenoemde plannen is rekening gehouden met de door het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen uitge- geven richtlijnen voor de bouw en inrichting van gymnastieklokalen. Het zal wellicht niet mogelijk zijn bovenvermelde werken ineens uit te voeren. Getracht zal worden de uitvoering zoveel mogelijk te bespoedigen en zo nodig tot gedeeltelijke realisering over te gaan. Wij stellen U voor ons de benodigde kredieten te verlenen, waarvoor een ontwerp-besluit ter bekrachtiging wordt aangeboden. Heemstede, 10 mei 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 27