66 4e afd. 24 mei 1962 CENTRALE VERWARMING VAN DE MEERLHORST. Aan de Raad, Voor een doelmatige en economisch verantwoorde verwarming van het gebouw „De Meerlhorst", van Merlenlaan 2, waarin zijn ondergebracht diverse afdelingen van de gemeente-secretarie en de openbare leeszaal en bibliotheek, is het gewenst de aanwezige gaskachels te vervangen door een centrale verwarming met vol-automatische stookinrichting. Het is nodig die installatie in twee gedeelten te splitsen, namelijk één voor de secretarie-afdelingen, waar de arbeidstijd om 17.15 uur eindigt en één voor de openbare leeszaal en bibliotheek, waar tot 21.30 uur verwarmd moet worden. De bediening van de installatie zal kunnen geschieden door dag- en nachtthermostaten en twee schakelblokken, waardoor de temperatuur tijdens de arbeidsuren automatisch wordt geregeld, terwijl buiten die uren het gebouw vorstvrij wordt gehouden. Gedacht is om in de kelder van „De Meerlhorst" een ketel met automatische oliebrander te plaatsen; voor de afvoer van verbrandingsgassen zal een nieuw rookkanaal moeten wor- den gemetseld, aansluitend op een bestaand rookkanaal op de zolder. Be- staande rookkanalen en schoorsteenmantels in twee kamers kunnen wor- den verwijderd. Uit de voor U ten raadhuize ter inzage gelegde stukken blijkt, dat de kosten van de vervanging van de 22 gasradiatoren (gasojars) in het gebouw door een vol-automatische centrale olie-verwarming worden ge- raamd op 32.372,Uit het rapport van de controleur der gemeente-fi- nanciën blijkt voorts, dat de jaarlijkse kosten van de nieuwe centrale verwarming naar schatting ruim 500,hoger zullen zijn dan de huidige verwarming door middel van afzonderlijke gasojars. Hier staat tegenover, dat de bediening veel eenvoudiger wordt en het warmterendement doel- matiger. Wij stellen U voor het voor de aanschaf en aanleg van de centrale ver- warmingsinstallatie benodigde krediet beschikbaar te stellen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 16 mei 1962 met het advies van de commissie voor openbare werken; BESLUIT a. burgemeester en wethouders een krediet te verlenen groot 32.372, t.en behoeve van de vervanging van de in het gebouw „De Meerlhorst" aanwezige gasradiatoren door een vol-automatische centrale verwar- ming met oliestookinrichting; b. van het sub a genoemde bedrag af te schrijven: 1. in 15 jaar: de aanschaffingskosten van ketel, brander, olietank en andere delen van de apparatuur, zoals thermostaten en klokken, ad 9.145,—; 2. in 30 jaar: de aanschaffingskosten van leidingen, radiatoren en overige a^jh' de vervanging verbonden kosten, ad 23.227, Heemstede, 16 mei 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. G De secretaris, Gedaan ter openbare raadsvergadering van 24 mei 1962. De voorzitteiv

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 37