y 2e Afd. 24 mei 1962. 58 laten aansluiten aan die voor de corresponderende functies voor het rijks- personeel. Dit komt er op neer, dat enige wijziging wordt gebracht in de grootte der periodieke verhogingen voor de salarisklassen, waarin de hoofdcommies tot en met de referendaris zijn ondergebracht. Waar nodig zijn, om een redelijk aantal periodieke verhogingen te verkrijgen, de be- staande minima verlaagd. Enkele salarisklassen zijn gecombineerd, hetgeen zonder bezwaar mo- gelijk is, omdat de maxima reeds gelijk waren. Wij achten het voorts wen- selijk ook de salarisklassen III en IV (oud) samen te voegen, waardoor het maximum van eerstgenoemde salarisklasse met een periodieke verhoging van f 204,per jaar stijgt. Doordat het salaris van de eerste ambtenaar ter secretarie, i.c. de re- ferendaris, van de secretaris-wedde wordt afgeleid, n.l. 80 daarvan be- draagt, wordt aan dit saiaris een periodieke verhoging toegevoegd. Het- zelfde geldt voor de directeur van Openbare Werken, voor wie het maxi- mum-salaris 90 van de secretaris-wedde bedraagt i.c., overeenkomstig de bestaande toestand, van de secrateis ener gemeente van 30.00040.000 inwoners. Het maximum van hoofdcommies B/technisch hoofdambtenaar B kan met een bedrag van f 216,verhoogd worden, waardoor dit maximum weer ongeveer in het midden komt te liggen tussen de maxima van hoofd- commies A en referendaris. Aangezien de jaarwedderegeling voor de ambtenaren van 1955 thans voor de elfde maal zou moeten worden gewijzigd, hetgeen niet bevorderlijk is voor de overzichtelijkheid van deze materie, willen wij deze gelegenheid aangrijpen om deze jaarwedderegeling in haar geheel opnieuw vast te stellen en dan tevens aangepast aan het nieuwe Algemeen Ambtenaren- reglement. Wij geven om redenen van redactionele aard de voorkeur aan een afzonderlijke bezoldigingsverordening voor de ambtenaren op jaarsa- laris en voor die op weeksalaris. De nieuwe verordening voor de ambtenaren op jaarsalaris bevat geen ingrijpende wijzigingen. Wel achten wij het gewenst voor het genot van vrije verwarming, gas, licht en water een andere regeling te treffen, door de hiervoor in te houden bedragen meer aan te passen aan het huidig prijsniveau. Voor deze emolumenten zijn in de ontwerp-verordening kor- tingspercentages opgenomen, terwijl aan de op 1 januari 1962 in dienst zijnde ambtenaren, die emolumenten genieten, een tijdelijke toelage wordt toegekend ter compensatie van het nadelig verschil tussen de nieuwe en de oude korting. De eommissie voor georganiseerd overleg is omtrent de ontwerp-ver- ordening gehoord. Het advies van deze commissie, alsmede voornoemde ministeriële circulaire zijn voor U bij de stukken ter inzage gelegd. Wij stellen U voor tot het vaststellen van een Bezoldigingsverordening voor ambtenaren op jaarsalaris over te gaan door vaststelling van bij- gevoegd ontwerp-besluit. «v Heemstede, 16 mei 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 42