68 2e afd. 24 mei 1962 wethouders zodanige eisen gesteld worden, dat zijn positie of taak een bijzonder karakter draagt of die naar het oordeel van burgemeester en wethouders bijzondere persoonlijke eigenschappen bezit, welke voor de vervulling van zijn betrekking van belang zijn, wordt door hen een vaste of tijdelijke toelage verleend. 2. Voorts wordt een vaste of tijdelijke toelage toegekend in andere, naar het oordeel van burgemeester en wethouders, bijzondere gevallen. 3. Een vaste of tijdelijke toelage wordt bepaald op ten hoogste 20 van het salaris. 4. Een vaste of tijdelijke toelage kan worden ingetrokken, indien de re- denen, op grond waarvan de toelage is toegekend, niet meer aanwezig zijn. 5. Ook kan een uitkering-ineens worden toegekend aan de ambtenaar, wanneer werkzaamheden van bijzondere aard daartoe aanleiding geven. Artikel 12. De toekenning van een tijdelijke kindertoelage en een tijdelijke kinder- toeslag wordt bij afzonderlijk raadsbesluit geregeld. Artikel 13. 1. Aan de bode-concierge van het raadhuis wordt boven zijn salaris voor conciergewerkzaamheden buiten de normale diensttijd een vaste toe- lage toegekend van 1332,per jaar, alsmede vrije verlichting der woning. 2. Aan de bode-concierge van het bijgebouw van het raadhuis wordt boven zijn salaris een vaste toelage toegekend van 1092,per jaar voor het schoonmaken der lokalen van de openbare leeszaal en bibliotheek. 3. Voor schoonmaakwerkzaamheden buiten de normale diensttijd wordt aan de concierge van de Bronsteeschool een vaste toelage toegekend van 924,per jaar. Artikel 14. 1. Boven de bezoldiging genieten de bode-concierge van het raadhuis en de bode-concierge van het bijgebouw van het raadhuis een vaste kle- dingtoelage van 192,per jaar en de meteropnemer-geldophaler een vaste kledingtoelage van 125,per jaar. 2. Aan bepaalde ambtenaren of groepen van ambtenaren kan, voor zo- ver de door hen te verrichten werkzaamheden dit noodzakelijk maken, dienstkleding worden verstrekt overeenkomstig door burgemeester en wethouders te stellen regelen, de hoofden van dienst gehoord. Artikel 15. Wanneer de werkzaamheden aan een bepaalde afdeling verbonden naar de mening van burgemeester en wethouders van zodanige aard zijn, dat daarvoor bijzondere eisen kunnen worden gesteld, wordt aan de ambte- naar, die met de leiding van de afdeling is belast, indien deze een functie bekleedt van commies A, dan wel technisch ambtenaar A, of lager, een vaste toelage toegekend van 306,per jaar. Artikel 16. 1. Burgemeester en wethouders stellen regelen vast op grond waarvan aan ambtenaren, die in het bezit zijn van diploma's, welker bezit geen vereiste is voor de functie, die zij békleden, vaste toelagen worden toe- gekend. 2. De in het eerste lid bedoelde toelagen bedragen in totaal niet meer dan 408,per jaar.

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 45