68 2e afd. 24 mei 1962 Artikel 17. 1. Aan de mannelijke ambtenaar, die gehuwd of gehuwd geweest is en de 21-jarige leeftijd heeft bereikt, wordt een huwelijkstoelage toegekend van f 408,per jaar, met dien verstande, dat de som van het salaris en de huwelijkstoelage niet mag stijgen boven het maximum van de voor hem geldende salarisklasse en de wedde met inbegrip van de huwelijkstoelage nimmer meer mag bedragen dan f 4632,per jaar. Het bedrag van f 408,wordt verhoogd met een bedrag van ten hoogste f 48,— indien en voor zover daardoor de som van het salaris ën de huwelijkstoelage een bedrag vormt, dat voorkomt in de voor de ambtenaar geldende salarisschaai. 2. Het bepaalde in het vorige lid is mede van toepassing op de vrouwe- lijke ambtenaar van tenminste 21 jaar, die gehuwd geweest is en niet is hertrouwd. 3. De huwelijkstoelage gaat in op de eerste dag van de maand waarin de aanspraak is ontstaan. 4. Voor de toepassing van dit artikel komen niet in aanmerking de amb- tenaren, die de door burgemeester en wethouders aangewezen functies bekleden, alsmede de ambtenaren wier betrekking naar het oordeel van burgemeester en wethouders als nevenbetrekking is te beschouwen, tenzij de ambtenaren meer dan één nevenbetrekking vervullen en zij daarin, naar het oordeel van burgemeester en wethouders, een volledige dagtaak vinden, met dien verstande, dat de som van de gezamenlijke salarissen, de huwelijkstoelage en eventuele andere vaste toelagen nim- mer meer mag bedragen dan f 4632,per jaar. Artikel 18. Aan de ambtenaar, die belast is met het opmaken der notulen van de vergaderingen van de raad, wordt een vaste toelage toegekend van f 68, per vergadering. Artikel 19. 1. Zolang op het ontvangerskantoor geen ambtenaar werkzaam is, die als vervanger kan optreden, wordt aan de ambtenaar ter secretarie, die als plaatsvervangend gemeente-ontvanger is aangewezen, hiervoor een vaste toelage van f 204,per jaar toegekend. 2. Hij verliest gedurende het tijdvak, waarover hij krachtens de gemeen- tewet aanspraak kan maken op de aan genoemd ambt verbonden jaar- wedde, het recht op uitbetaling van de aan zijn eigen functie verbon- den wedde, met inbegrip van de vaste toelage, als bedoeld in het eerste lid. 3. Is de aan zijn eigen functie verbonden wedde, met inbegrip van de vaste toelage als bedoeld in het eerste lid, hoger dan de aan het ambt van gemeente-ontvanger verbonden wedde, dan blijft eerstgenoemde wedde gehandhaafd. Artikel 20. Verhoging van salaris gaat in met de eerste dag van de maand waarin de aanspraak daarop is ontstaan. Toelagen voor het bezit van diploma's of akten worden toegekend met ingang van de eerste dag van de maand, waarin de ambtenaar het di- ploma of de akte behaald heeft. Artikel 21. De vergoeding voor het gebruik van eigen vervoermiddelen in dienst der gemeente wordt, voor zover niet in de gemeente- of bedrijfsbegroting

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 46