4e Afd. 24 mei 1962. 52 Een van de raadsleden heeft als grief tegen de stichting genoemd dat het stichtingsbestuur niet rechtstreeks voor de raad bereikbaar is: Hij heeft enige keren aan ons gevraagd of wij a.u.b. een beleefd verzoek aan het stichtingsbestuur zouden willen overbrengen! Voor een individueel raadslid is dit inderdaad en o.i. terecht de normale weg; voor de raad zelf liggen de kaarten evenwel geheel anders: zoals wij aantoonden -staat ook hier de raad niet alleen rechtens maar ook in feite aan het hoofd. Wij zien dan ook geen enkel feitelijk verschil tussen de positie van de raad ten opzichte van de stichting als van een tak van dienst. Ook bij de takken van dienst, t.w. de Bedrijven en Openbare Werken, wordt de be- voegdheid van de raad geëffectueerd in het budgetrecht en in onze verant- woordingsplicht, terwijl de raad en de raadscommissies behalve bij de begroting slechts concreet bij deze takken van dienst worden bepaald v/anneer kredieten worden gevraagd voor vervanging van versleten ma- teriaal, uitbreiding van inventaris, e.d., dus ook alleen wanneer er iets bijzonders aan de hand is. Teneinde ervan verzekerd te zijn dat wij doorlopend op de hoogte blij- I ven van de onderhoudstoestand van de gemeente-eigendommen hebben wij besloten aan de directeur van Openbare Werken op te dragen jaarlijks rechtstreeks aan ons college te rapporteren over alle opstallen van de aan de stichting in beheer gegeven objecten. Uiteraard is ons college bereid dit rapport voor de raad ter inzage te leggen. SAMENVATTING. Wij hopen dat het bovenstaande U heeft doen inzien dat de problemen die ten aanzien van de Stichting Heemsteedse Sportparken in Uw verga- dering van 15 december 1961 ter sprake zijn gebracht, niet inherent zijn aan de organisatievorm. Veeleer zijn deze problemen het gevolg geweest van een aantal misverstanden. Gaarne nemen wij aan, dat U, nu deze mis- verstanden naar onze mening zijn opgelost, weer met hernieuwd vertrou- wen het beheer van het Stichtingsbestuur (art. 2 statuten) en ons toezicht daarop (art. 209 gem.wet) zult blijven volgen en de lijnen voor gemeente- lijk snort- en sportparken-beleid zult blijven trekken. In'de jongste debatten hebben alle fracties een zekere voorkeur laten doorklinken voor de stichtingsvorm, omdat daardoor de deskundige en be- langstellende burgers bij deze tak van overheidszorg kunnen worden be- trokken. Gaarne verzekeren wij U, dat wij bij ons benoemingsbeleid met deze wens van de raad rekening zullen blijven houden. Temeer nu onlangs een wetsontwerp tot wijziging van de gemeentewet is ingediend, hetwelk de mogelijkheid wil bieden ook op andere dan de thans bestaande wijzen de burgerij bij overheidsaktiviteiten te betrekken, zouden wij, nu geen omstandigheden daartoe dringen, in het huidige sta- dium het zoeken naar een andere organisatievorm niet in overweging willen nemen. Gaarne vertrouwen wij dat het bovenstaande U zodanig heeft aangespro- ken, dat U zich ook met deze laatste gedachte van ons College kunt ver- enigen. Heemstede, 25 april 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 5