74 4e afd. 28 juni 1962. 7e WIJZIGING VAN DE ALGEMENE POLITIEVERORDENING. Aan de Raad, Vrijwel maandelijks ontvangen wij van het Centraal Archief en Inlichtin- gen-bureau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon voor Nederland een op- gaaf van „verkoopkantoren" e.d., veelal gesierd met van fantasie getui- gende namen, waarachter zich evenwel een of twee personen verschuilen, die langs de huizen venten of colporteren met waren, welke vaak boven de normale winkelprijzen worden verkocht, zogenaamd ten bate van sociale werkplaatsen van blinden of andere gehandicapten. Naar de politie ons mededeelde, komen aktiviteiten als hierbedoeld ook in onze gemeente meermalen voor; niet steeds kan daartegen worden op- getreden, n.l. niet wanneer gevent wordt met waren die niet terstond maar eerst naderhand na bestelling worden afgeleverd; een dergelijk op- treden is in art. 53 der Algemene Politieverordening niet verboden. Wij stellen U voor artikei 53, tweede iid, te vervangen door een nieuw tweede lid overeenkomstig bijgevoegd ontwerp. In dit ontwerp is een definitie van venten niet meer opgenomen, doch is aan het gangbare be- grip „venten" een ruimere betekenis gegeven. Het komt ons voorts gewenst voor te kunnen optreden tegen de opslag van oude voertuigen, ook wanneer deze niet „onbruikbaar of aan de nor- male bestemming onttrokken" zijn, zoals art. 68, eerste lid, onder a, A.P.V. vermeid. Wij denken hier met name aan opslag van ten verkoop voorhan- den zijnde auto's, e.d. Wij stellen U daarom voor art. 68 A.P.V. te wijzigen en uit te breiden overeenkomstig de gebleken behoefte. Daarbij kan aansluiting worden gezocht bij de tekst van artikel 2 van de Verordening Landschapsschoon Noordholland, inwerking getreden in november 1961, waarbij met intrek- king van de in art. 68 genoemde opslagplaatsenverordening Noordholland het opslaan van zaken opnieuw is geregeld. De door ons voorgestelde redactie is in bijgaand ontwerp opgenomen. Heemstede, 20 juni 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. T. v. Stegeren, l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 1