82 2e Afd. 28 juni 1962. VERBETERING VERLICHTING ZANDVOORTSELAAN Aan de Raad, Reeds geruime tijd heeft het onze aandacht getrokken dat de verlichting van de Zandvoortselaan niet meer voldoet aan de eisen welke daaraan met het oog op het zeer drukke verkeer over deze weg, dienen te worden ge- steld. In verband daarmede verstrekten wij een opdracht tot het maken van een plan voor verbetering van deze verlichting. Ook in Uwe vergade- ringen werden enkele malen opmerkingen gemaakt waaruit bleek, dat het treffen van voorzieningen wenselijk werd geacht. Dit is voor ons aanlei- ding geweest de voorbereiding van het plan tot verbetering der verlichting te bespoedigen. Uit dit plan, dat voor U ten Raadhuize ter inzage ligt en dat in nauwe samenwerking tussen de bedrijfshoofden en de hoofdinspecteur van politie is tot stand gekomen, blijkt, dat voor deze voorrangs-doorvoerweg de voor- keur wordt gegeven aan natriumverlichting. Hoewel tussen de Laan van Bloemenhove en de Herenweg, op welk gedeelte van de Zandvoortselaan geen voorrang geldt, lichtmasten met kwikdamplampen zouden kunnen worden geplaatst, hebben wij gemeend toch op dit slechts korte stuk weg natriumverlichting te moeten aanbrengen. In de omgeving van het station, waar 7 lichtmasten met natriumlam- pen aanwezig zijn en waar de viaduct-verlichting aanvullend werkt, be- hoeft geen nieuwe verlichting te worden aangebracht. Het westelijk daarvan gelegen gedeelte van de Zandvoortselaan kan niet, zoals dat op het overige gedeelte van die laan het geval zal zijn, van een verlichting aan beide kanten van de weg worden voorzien. De plaat- selijke situatie laat zulks niet toe. Teneinde toch een goede verlichting te verkrijgen zullen de lichtmasten op onderlinge afstanden van slechts 22 meter worden geplaatst. De totale kosten van deze voorzieningen, met inbegrip van de kosten van verstratingen enz. worden begroot op rond f 28.500,In de voor U ter inzage liggende begroting is een nadere specificatie opgenomen. Wij stellen U voor ons in de gelegenheid te stellen de bovenaangegeven verbeteringen aan de verlichting van de Zandvoortselaan tot stand te bren- gen door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit. Heemstede, 7 juni 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 25