75 VERBETERD EXEMPLA.AR. 4e afd. 28 juni 1962. VERORDENING BENZINEPOMPEN. Aan de Raad, Door de belangrijke toeneming van het verkeer wordt de behoefte aan en worden de exploitatiemogelijkheden voor benzinepompen steeds groter. Ook in onze gemeente blijkt dit duidelijk uit de snelle groei van het aantal pompen. Het is ons gebleken, dat de vraag naar grond voor het oprichten van benzinepompen zeker het verzadigingspunt nog niet heeft bereikt. Het is duidelijk, dat het verrijzen van benzinepompen op allerlei punten in de gemeente niet steeds alleen maar voordelen oplevert. Uit een oog- punt van verkeersveiligheid en -vrijheid en van welstand kan de aanwe- zigheid van een benzinepomp op bepaalde plaatsen ontoelaatbaar zijn. Tot op heden staan ons geen middelen ten dienste de oprichting van benzinepompen op ongewenste plaatsen te weren. Weliswaar is voor die oprichting een Hinderwetsvergunning vereist, maar deze vergunning kan niet worden geweigerd op grond van motieven van welstand of verkeers- veiligheid en -vrijheid. Wij hebben daarom een verordening ontworpen, welke beoogt de moge- lijkheid te scheppen de oprichting van benzinepompen in de hand te hou- den, in de hand van ons college en in geval van beroep van Uw raad. In ons aan de Commissie voor de Strafverordeningen aangeboden ont- werp hadden wij met benzinepompen gelijkgesteld elke installatie, bestemd voor de aflevering van motorbrandstof alsmede water- en luchtmantels (art. 1, eerste lid). Op voorstel van de Commissie hebben wij het woord „motorbrandstof" vervangen door „vloeibare brandstof" en in artikel 7, onder b, 1, de woorden ,,de verkoop van brandstoffen of voor" toegevoegd. In artikel 6 is bepaald wanneer een vergunning moet, in artikel 7 is opgenomen wanneer een vergunning kân worden geweigerd. De bedoeling van artikel 7, sub b, is dat in het algemeen slechts pompen kunnen wor- den geplaatst bij brandstoffenhandels en bij autoreparatie- en -stallings- inrichtingen, doch niet bij fietsenmakers die ook bromfietsen (dat zijn öök motorrijtuigen) stallen of herstellen. Door het facultatief karakter van artikel 7 kan uiteraard elk verzoek om vergunning op eigen mérites wor- den beoordeeld. Wij stellen U voor deze verordening, overeenkomstig het bijgevoegde ontwerp, vast te stellen. Heemstede, 20 juni 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. T. van Stegeren, l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 3