75 4e afd. 28 juni 1962. VERORDENING BENZINEPOMPEN. De raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 20 juni 1962 met het advies van de Commissie voor de Strafverordeningen; BESLUIT: vast te stellen de volgende VERORDENING BETREFFENDE HET PLAATSEN VAN BENZINEPOMPEN. Artikel 1. 1. Voor de toepassing van deze verordening worden met een benzinepomp gelijkg'esteld elke installatie, bestemd voor de aflevering" van vloeibare brandstof alsmede water- en luchtmantels. 2. Onder „wegen" wordt verstaan hetgeen daaromtrent is bepaald in ar- tikel 1, onder le, van de Wegenverkeerswet. 3. Onder ,,motorrijtuigen" wordt verstaan hetgeen daaromtrent is bepaald în artikel 1, onder 2e, van de Wegenverkeerswet. Artikel 2. Het is verboden op of aan wegen een benzinepomp te plaatsen of te hebben: a. zonder schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders; b. in afwijking van een verleende vergunning. Artikel 3. 1. De in artikel 2 bedoelde vergunning moet door de belanghebbende schriftelijk worden aangevraagd met bijvoeging van een duidelijke situatietekening in tweevoud. 2. Een verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het op- richten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor de aflevering van vloeibare brandstof wordt in de gevallen, waarin een vergunning ingevolge deze verordening is vereist, tevens aange- merkt als een verzoek om laatstbedoelde vergunning. Artikel 4. 1. De vergunning wordt, tenzij hierin een tijdsduur is bepaald, tot weder- opzeggens verleend. Aan de vergunning kunnen voorwaarden worden verbonden, mits deze strekken ter bescherming van de belangen welke deze verordening beoogt te beschermen. 2. Een vergunning, waarvan gedurende een periode van meer dan zes maanden geen gebruik is gemaakt, kan door burgemeester en wet- houders worden ingetrokken. 3. Een besluit tot weigering, opzegging of intrekking van de vergunning wordt aan belanghebbende schriftelijk medegedeeld en is met redenen omkleed. Artikel 5. 1. De aanvrager kan schriftelijk bij de gemeenteraad in beroep komen: a. indien de vergunning is geweigerd, opgezegd of ingetrokken; b. indien hij van oordeel is, dat de voorwaarden, aan de vergunning

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 4