85 2e afd. 26 juli 1962. EERSTE WIJZIGING VERORDENING REGELENDE DE BEZOLDIGING DER AMBTENAREN OP JAARSALARIS. Aan de Raad, Bij de behandeling van ons voorstel tot vaststelling van een nieuwe be- zoidigingsregeling voor de ambtenaren op jaarsalaris in de vergadering van Uw raad van 24 mei jl. werd door de meerderheid der leden aangedrongen op een gunstiger rangindeling van de aan het gemeentelijk gezondheids- huis werkzame zusters. Van de zijde van ons college werd toen de toezegging gedaan, dat wij ons over de salariëring van deze zusters nader zouden beraden. Wij hebben daarop bij een tiental andere gemeenten, waarvan verwacht mocht worden, dat zij personeel in dienst hadden met vergelijkbare werk- zaamheden belast, geinformeerd naar de beloning van dat personeel. Uit dit onderzoek is ons gebleken, dat een instelling, zoals die in onze gemeente bestaat, een unicum in den lande moet worden genoemd. Wij hebben het daarop wenselijk geoordeeld, alvorens te dezer zake een voorstel aan Uw raad te doen, het advies van de Commissie voor de Volksgezondheid in te winnen. Deze commissie bleek met ons van oor- deel te zijn, dat de door de zusters in het gezondheidshuis verrichte werk- zaamheden niet op één lijn konden worden gesteld met die van gediplo- meerde verpleegsters in ziekenhuizen, zodat het niet verantwoord werd geacht de salarissen op te trekken aan de rijksnormen, welke voor de laatste categorie van toepassing zijn. Wel zijn wij bij nader inzien, in over- eenstemming met het gevoelen van de commissie, van oordeel, dat de salarissen van de zuster en de le zuster, welke functies thans zijn onder- gebracht in respectievelijk salarisklasse II en salarisklasse IV, op grond van de aard der werkzaamheden voor een verhoging in aanmerking komen en deze functies zouden kunnen worden gehonoreerd met een salaris overeenkomende met dat van respectievelijk salarisklasse III en salaris- klasse VI. Voor beide zusters zal hierdoor een verhoging van haar basis- wedde met rond f 600,kunnen worden bereikt. Het advies van de Commissie voor de Volksgezondheid is voor U bij de stukken ter inzage gelegd. Mede is daarbij gevoegd het advies van de Commissie voor Georganiseerd Overleg met betrekking tot dit voorstel. Wij stellen U voor thans tot vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit over te gaan. Heemstede, 18 juli 1962. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, A. G. A. van Rappard De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 3