LEERBOEKEN ST. ANTONIUS ULOSCHOOL. Heemstede, 19 september 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. 2e Afd. 27 september 1962. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvraag d.d. 6 september 1962 van het r.-k. parochiaal Kerk- bestuur van de H. Bavo alhier, om krachtens artikel 72 der Lager-onder- wijswet 1920 ten behoeve van de St. Antonius u.l.o.-school de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van leer- boeken en atlassen; overwegende, dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de bepalingen der genoemde wet en op de uitvoeringsvoorschrif- ten daarvan; BESLUIT: de aanvrage in te willigen. Aan de Raad, Het r.-k. parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, heeft onder dagtekening van 6 september 1962 een aanvraag ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 ten behoeve van de St. Anto- nius u.l.o.-school aan de Burgemeester van Lennepweg de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van leer- boeken en atlassen. Het aantal leerlingen van verschillende leerjaren, zowel van de 3- als van de 4-jarige cursus is toegenomen, waarvoor gevraagd wordt de nodige leerboeken te mogen aanschaffen. Verschillende boeken worden in beide cursussen gebruikt en ook uit dezen hoofde is aanvulling van de voorraad nodig. Met ingang van het jaar 1964 zal de stichting „Het R.K.M.U.L.O.- Examen" in de Nederlandse taal examen afnemen volgens een gewijzigd programma, waarvoor een aantal nieuwe boeken behoort te worden aan- geschaft. Schoolatlassen zowel voor aardrijkskunde als voor geschiedenis ontbre- ken op school; het bestuur verzoekt ook hiervan een aantal te mogen aan- scnarren. Het bestuur raamt de totale kosten van aanschaffing op /3.285,te zijner tijd wordt de begroting aan onze goedkeuring onderworpen. Voor bovenvermelde aanschaffingen heeft genoemd bestuur terecht een beroep gedaan op de toepassing van artikel 72 e.v. der wet. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden, stellen wij U voor deze, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit, in te willigen.

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 7