120 2e Afd. 25 oktober 1962. VOORZIENINGEN 48 WONINGEN THORBECKELAAN. Aan de Raad, Zoals Uw College bekend is hebben de in 1958 tot stand gekomen 48 houtrijke woningwetwoningen aan de Dr. J. R. Thorbeckelaan van den beginne af aanleiding gegeven tot klachten van de bewoners over lekkages en het optreden van condenswater tegen de binnenkanten van de ramen. Bij Uw besluit van 27 januari 1961, no. 18 werd een krediet beschikbaar gesteld van 18.000,voor het treffen van enkele voorzieningen tot op- heffing van deze klachten. De destijds door ons ingestelde commissie van deskundigen voor het on- derzoek der klachten heeft ons dezer dagen gerapporteerd, dat deze voor- zieningen helaas nog niet in alle opzichten het verwachte resultaat hebben opgeleverd. De aangebrachte verbeteringen aan de kap, de dakgoten en de tuindeu- ren zijn doeltreffend gebieken. Door het aanbrengen van aluminium con- denswaterstrippen is de overlast van condenswater aan de binnenkant der ramen opgeheven. Helaas werd, zoals aanvankelijk gehoopt was, met het aanbrengen van deze strippen niet tevens het euvel van de regendoorslag verholpen. De commissie moest constateren, dat door de steeds wisselende atmosferische invloeden in het schotwerk tussen de boven- en beneden- raampartijen opnieuw kieren waren ontstaan, waardoor het regenwater bij harde wind hier en daar naar binnen werd gedrongen. Daarop is bij vier percelen een proef genomen door bekleding van de houten borstwe- ringen met platen hechthout, afgedekt met lood. Het voordeel van deze hechthoutplaten is, dat zij gegarandeerd krimp- en werkvrij zijn. Sinds- dien heeft bij de in de proef betrokken woningen geen regendoorslag meer plaats gevonden, zodat na de afgelopen regen- en windrijke zomer mag worden aangenomen, dat daaraan op deze wijze definitief een einde is gemaakt. Nu mag worden aangenomen, dat deze oplossing afdoende is, zal ook bij de andere 44 woningen deze hechthoutbekleding kunnen worden toegepast. De hieraan verbonden kosten kunnen niet meer worden bestreden uit het bij Uw besluit van 27 januari 1961, no. 18 beschikbaar gestelde krediet. Voor het bekleden der borstweringen van het gehele complex wordt, met inbegrip van het bijkomende schilderwerk, door de commissie een bédrag geraamd van f 12.000, Wij stellen U daarom voor dit bedrag door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit te onzer beschikking te stellen. Heemstede, 17 oktober 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders BESLUIT: het bij raadsbesluit van 27 januari 1961, no. 18 ter beschikking van bur- gemeester en wethouders gestelde krediet van f 18.000,voor het treffen van enige voorzieningen ten behoeve van het complex van 48 woningwet- woningen aan de Dr. J. R. Thorbeckelaan te verhogen met 12.000en mitsdien tetopngen op 30.000, Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 oktober 1962. D^^ecretaris, De voeejjtter,

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 17