121 2e Afd. 25 oktober 1962. VERKOOP AANDELEN N.V. CENTRALE AMMONIAKFABRIEK. Aan de Raad, Bij raadsbesluit van 15 november 1923 no. 103 werd besloten de ge- meente te doen deelnemen in het maatschappelijk kapitaal van de N.V. Centrale Ammoniakfabriek gevestigd te Weesperkarspel tot een bedrag van 300,verdeeld over drie aandelen van 100,elk. Deze vennootschap was toentertijd in het leven geroepen door verschil- lende producenten van ammoniakwater, ten einde dit op meer voordelige wijze te kunnen verwerken en verkopen. Zolang onze gemeente nog een gasproduktiebedrijf in stand hield werd het bij deze produktie vrijkomende ammoniakwater aan de genoemde am- moniakfabriek geleverd. De geleidelijke veranderingen welke zich op het gebied der gasvoorzie- ning voltrokken, hebben er toe geieid, dat alleen de gasfabriek van Am- sterdam nog ammoniakwater afleverde. Ook deze fabriek zal over enige tijd de produktie van steenkoolgas beëindigen en dan dus geen producent van ammoniakwater meer zijn. Hierin heeft de vennootschap aanleiding gevonden de ammoniakafdeling van de fabriek af te stoten. Zij is er in geslaagd de directie van G. L. Loos en Co's Fabrieken N.V. te Amsterdam bereid te vinden de aandelen van aandeelhouders te kopen voor 2500,per nominaal 100,geplaatst aandeel. Wij achten deze transactie voor onze gemeente een alleszins voordelige en stellen U mitsdien voor ons daartoe door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit te machtigen. burgemeester en wethouders te machtigen tot verkoop van de drie in het bezit der gemeente zijnde aandelen van 100,- in het maatschappelijk kapitaal van de N.V. Centrale Ammoniakfabriek te Weesperkarspel aan G. L. Loos en Co's Fabrieken N.V. te Amsterdam voor een bedrag van 2500,per aandeel en de uit deze verkoop voor de gemeente voort- vloeiende baten te brengen ten gunste van de kapitaaldienst van de be- groting voor het gasbedrijf. Heemstede, 17 oktober 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 oktober 1962 De voorzitter.

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 19