123 4e Afd. 25 oktober 1962. EXTRA KREDIET VERKEERSLICHTENINSTALLATIE KRIJISPUNT HERENWEG-ZAND V OORTSELAAN-LAN CKHORSTLAAN. Aan de Raad, Bij raadsbesluit van 27 juli 1961, no. 97 hebt U ons een krediet verleend groot 120.000,ten behoeve van de verbetering van het kruispunt He- renweg-Zandvoortselaan-Lanckhorstlaan en het aanbrengen van een ver- keerslichteninstallatie. Van dit bedrag is 28.055,bestemd voor de instal- iatie en f 91.000,voor de noodzakelijke wijzigingen in de Zandvoortse- laan en de Lanckhorstlaan met bijkomende werken en voor het aanbren- gen van de installatie. Van Gedeputeerde Staten is bericht ontvangen, dat tegen de uitgaaf geen bezwaar bestaat. De Minister van Verkeer en Waterstaat heeft medege- deeld, zich in beginsel met het plan te kunnen verenigen. Bij het daarop gevolgde contact met de Rijkswaterstaat is gebleken, dat het Rijk alleen medewerking wilde verlenen indien gelijktijdig de door de Rijkswaterstaat ontworpen verbreding van de Herenweg ter plaatse zou worden uitge- voerd. Deze verbreding moet door de gemeente worden uitgevoerd; het Rijk draagt daarin bij tot een bedrag dat deze werkzaamheden zouden kosten, indien zij in het kader van de verbreding van de gehele Heren- weg zouden zijn uitgevoerd. Op grond hiervan is de rijksbijdrage vastge- steld op 30.000,de door de gemeente te maken kosten zijn, aangezien het voor de gemeente een incidenteel werk betreft, aanmerkelijk hoger, te weten 47.500, Bovendien komen ten laste van de gemeente de uit die veranderingen voortvloeiende kosten van werkzaamheden aan trottoirs, rioleringen, lei- dingen enz., welke de gemeente krachtens concessie van het Rijk ter plaat- se heeft liggen. Deze kosten zijn geraamd op 33.000, Tengevolge van de verbreding van de Herenweg moet de verkeerslichten- installatie ook een uitbreiding ondergaan: het aantal lichten wordt ver- hoogd van 9 tot 11, het aantal masten van 5 tot 7. De lichten boven de Herenweg zullen voorts niet meer aan kabels kunnen worden opgehangen doch in metalen overspanningen moeten worden aangebracht. Een en an- der heeft een grotere uitgaaf van 8.500,tot gevolg. Voorts zullen, in verband met de te verwachten uitvoering der werk- zaamheden in de maanden november tot en met maart, een groot aantal onproduktieve uren voorkomen, welke echter wel moeten worden doorbe- taald. De daaruit voortvloeiende kosten worden geraamd op 1/7 van de post arbeidsloon of op rond 6.500, De kosten zullen derhalve in totaal 95.500,— meer bedragen dan aan- vankelijk was geraamd. Hiertegenover staat echter een ontvangst van 30.000,van het Rijk, zodat uiteindelijk 65.500,meer ten laste van de gemeente blijft. Wij stellen U voor ons de benodigde gelden toe te staan door vaststel- ling van bijgevoegd ontwerp-besluit. Heemstede, 17 oktober 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 25