2e Afd. 25 oktober 1962. 114 AANSCHAFFING BOEKEN TEN BEHOEVE VAN DE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Aan de Raad, Het boekenbezit van de gemeentelijke openbare leeszaal en bibliotheek is gedurende de 15 jaren van het bestaan dezer instelling geleidelijk kun- nen worden uitgebreid en het omvatte ultimo 1961 in totaal 28.132 exem- plaren, n.l. 14.201 studieboeken en 9027 romans voor volwassenen, alsmede 1782 studieboeken en 3122 leesboeken voor de jeugd. De verwerving van dit boekenbezit is mogelijk geweest door de beschik- baarstelling van een krediet door Uw Raad voor de aanschaffing ter ge- legenheid van de eerste inrichting der bibliotheek en doordat jaarlijks voor de aanschaffing van boeken een bedrag in de gewone dienst der begroting werd toegestaan, welk bedrag de laatste jaren werd bepaald op 8500, In verband met de gestegen boekprijzen is voor dit doel in de ontwerp- begroting voor 1963 een bedrag van 10.000,opgenomen. Met de beschikbaar gestelde gelden is het mogelijk geweest in de loop der jaren een, voor een gemeente als de onze, goed voorziene bibliotheek op te bouwen. Zij mag zich bovendien verheugen in een grote lezerskring. Het aantal ingeschreven lezers bedroeg aan het eind van het vorig jaar 2255 volwassenen en 1784 jeugdigen. Het landelijk gemiddelde voor het aantal lezers per bibliotheek bedraagt ongeveer 10 van het inwonertal der plaats van vestiging. Dit percentage bedraagt voor onze gemeente 15,5 Het normale budget voor boekenaankoop heeft evenwel geen speling ge- laten om voldoende aandacht te kunnen schenken aan de vervanging van boeken wegens slijtage of veroudering. De slijtage is vooral groot bij de jeugdboeken, terwijl in het bijzonder studieboeken snel plegen te veroude- ren. Mede in verband met het voornemen een nieuwe katalogus te doen verschijnen is het gewenst binnen niet te lange tijd in de geleidelijk ont- stane lacunes te voorzien door aanschaffing van een aantal boeken. Verwacht wordt, dat 530 studieboeken, 250 romans en 800 jeugdboeken voor vervanging in aanmerking zullen komen. De gemiddelde prijzen van deze boeken bedragen respectievelijk 10,6,— en 4,Met deze ver- vanging zullen dus gemoeid zijn bedragen van 5300,'1500 en 3200,— of in totaal 10.000,—. Aangezien het hier om een éénmalige uitgaaf gaat en aangenomen mag worden, dat voor het vervolg de wegens veroudering en slijtage noodzake- lijke vervangingen zullen kunnen worden bekostigd uit het jaarlijks op de gewone dienst der begroting voor boekenaanschaffing te ramen bedrag, welk bedrag voor de toekomst, zoals hierboven reeds werd gereleveerd, enigermate zal worden verhoogd, wordt voorgesteld het thans benodigde bedrag van 10.000,-ten laste van de kapitaaldienst te brengen en af te schrijven in 6 jaren. Wij stellcn U voor door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit dit bedrag te onzer beschikking te stellen. Heemstede, 17 oktober 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 5