152 2e afd. 14 december 1962. de uitbreiding van het raadhuis en de verbetering van de Valkenburgerlaan, de Glipper Dreef, de Zandvoortselaan en de Lanckhorstlaan. Het ter hand nemen van deze kapitaalswerken zal voor de gewone dienst der begrotingen een zware beiasting gaan betekenen. Voor wat het beeld der begroting 1963 betreft kan worden vermeld, dat dit in belangrijke mate beïnvloed werd door de in de circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken d.d. 12 september j.l. vervatte medede- lingen betreffende de uitkeringen uit het gemeentefonds voor dat jaar inge- volge de Financiële Verhoudingswet 1960. Deze mededelingen kwamen in het kort op het volgende neer: a. verhoging van het uitkeringspercentage voor de algemene uitkering uit het gemeentefonds van 103% (aanvankelijk geraamd voor 1963) tot 112; b. verhoging van het bedrag per inwoner van 51,tot 53,50; c. herziening van de normbedragen voor de voor-uitkering uit het ge- meentefonds terzake van het lager onderwijs. De onder a genoemde verhoging beoogt een compensatie te geven voor de reeds getroffen salarismaatregelen in 1962 en de nog te treffen voor- zieningen in 1963, welke laatste zullen bestaan in de realisering van de tweede fase der gedifferentieerde salarisverhoging voor de ambtenaren op jaarsalaris. Het is een verheugend verschijnsel, dat, zulks in tegenstelling tot het ver- leden, de compensaties voor de kosten der salarismaatregelen deze kosten thans ook werkelijk blijken te dekken, hetgeen uiteraard een gevolg is van de belangrijke verhoging der basis-uitkeringen uit het gemeentefonds, welke onze gemeente deelachtig is geworden. Na deze opmerkingen van algemene aard willen wij thans op enkele onder- delen der begrotingen nog nader ingaan. Gas-, duinwater- en elektriciteitsbedrijven De winsten der bedrijven worden in de begroting als volgt geraamd: Behalve aan de hierna bij de bedrijven afzonderlijk te noemen oorzaken kan de teruggang der bedrijfswinsten in hoofdzaak worden toegeschreven aan de in 1962 getroffen en in 1963 nog te treffen salarismaatregelen. Evenals voorheen zijn in de achter de begrotingen opgenomen overzichten de objecten vermeld, waarvoor naar verwacht wordt in het begrotingsjaar uitgaven ten laste van de kapitaaldienst zullen dienen te worden gedaan. Waar achter deze objecten bedragen zijn geraamd betreft het normaal te achten uitbreidingen dan wel uitbreidingen, waarvoor reeds eerder bij raads- besluit kredieten ter beschikking werden gesteld. Deze bedragen zijn opge- nomen in suppletoire begrotingen voor de betrokken bedrijven, welke U mede ter vaststelling worden aangeboden. Voor zover de investeringen voor memorie zijn opgenomen, zullen daarvoor in de loop van het begrotingsjaar vermoedelijk kredieten aan Uw College worden gevraagd. Gasbedrijf Voor de hoeveelheid in te kopen gas is een toeneming getaxeerd ten opzichte van 1961 van 4,7 De kolenprijs is begroot op 52,10 per ton 1962 1963 Gasbedrijf Duinwaterbedrijf Elektriciteitsbedrijf 87.800,— 13.590,— 167.500,— 63.000,— 8.000,— 80.000,—

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 2