152 2e afd. 14 december 1962. gelden thans ten goede gebracht aan de exploitatie van de jachthaven, waar- door deze exploitatie een batig saldo gaat opleveren. Xn de loop van het begrotingsjaar zullen aan Uw Raad kredieten worden gevraagd voor verbetering van de toegangswegen op het R.C.H.-complex; de vernieuwing van de pompinstallatie voor de besproeiing der velden en de verbetering van de velden gelegen aan de zuidzijde van de Ringvaartlaan. Gemeente-begroting De voor rekening van de gewone dienst der begroting blijvende kapitaals- lasten (rente en afschrijving), personeelsuitgaven (sociale voorzieningen) en overige materiële uitgaven (grondlasten, dijk- en polderlasten, verzeke- ringspremies e.d.) werden tot dusverre per hoofdstuk geraamd op één post als bijdrage aan Hoofdstuk XIV (Verrekenhoofdstuk) op welk hoofdstuk de hieruit voortvloeiende inkomsten en uitgaven worden geadministreerd Bij de behandeling der gemeente-rekening over 1959 werd er door de financiële commissie op aangedrongen voor wat betreft de kapitaalslasten een andere methode te volgen en deze voor het vervolg te ramen bij de betrokken begrotingsposten. Wij zijn van oordeel, dat, wanneer deze laatste methode wordt gevolgd, op dezelfde wijze gehandeld dient te worden met de personeelsuitgaven en de overige materiële uitgaven. Dit systeem hebben wij in de U thans aan- geboden begroting toegepast. De tot dusverre op elk hoofdstuk en elke paragraaf van de gewone dienst der begroting opgenomen bijdragepost aan Hoofdstuk XIV is dus vervallen en de betrekkelijke uitgaven zijn geboekt bij de posten die zij betreffen. Daardoor wordt bereikt, dat het op deze posten geraamde bedrag weergeeft de totale kosten voor de gemeente. Bij een vergelijking van de begrotingscijfers voor 1963 met de rekeningcijfers 1961 en de begrotingcijfers 1962 zal deze veranderde wijze van raming dus in aanmerking dienen te worden genomen. Uiteraard blijven de totaal- cijfers der hoofdstukken en paragrafen van deze drie jaren wel vergelijk- baar. Hoofdstuk II Onder volgno. 02.100 is een bedrag van f 1000,geraamd om de kosten van doorlichting van de ambtenaren der gemeente en hun gezinsleden, het kader van het in het begrotingsjaar opnieuw te houden algemeen bevol- kingsonderzoek op longafwijkingen, voor rekening der gemeente te kunnen nemen. De ten laste der gemeente blijvende kosten van dit algemene onderzoek worden begroot op/2000,- en zijn geraamd in Hoofdstuk IV, volgno. 04.240. De uit de verkiezing der ledden van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal voor de gemeente voortvloeiende uitgaven worden geraamd op f 6050, Hoofdstuk III Het ten laste der gemeente blijvende deel der politiekosten heeft, in ver- gelijking met de raming in de begroting voor 1962, een belangrijke daling ondergaan als gevolg van de bij K.B. van 17 oktober 1961 in het ,,Besluit Vergoeding Politiekosten 1950" aangebrachte wijzigingen, waarbij o.m. de normen voor de personeelskosten zijn aangepast aan het salarispeil van 1 januari 1961. Voor de in de loop van het jaar 1961 getroffen salarismaatregelen, die in de jaarwedden, opgenomen in bijlage A der begroting reeds verwerkt zijn en die een bedrag van ongeveer f 6000,hebben gevergd, wordt compensatie verwacht door verhoging van de normen van het Politiekostenbesluit. Voor de verbetering der politiesalarissen met ingang van 1 januari 1962 op grond van het werkclassificatierapport der zgn. commissie-Boot is een bedrag

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 4