153 2e afd. 14 december 1962. ZEVENTIENDE WIJZIGING VERORDENING PRIJZEN GAS, DUINWATER EN ELEKTRICITEIT. Aan de Raad, Ter gelegenheid van de behandeling der begrotingen voor het dienstjaar 1962 zegden wij Uw Raad toe, dat wij bij de samenstelling van de begro- tingen voor 1963 een verdere verlaging der elektriciteitstarieven in over- weging zouden nemen. Wij menen, dat de te verwachten bedrijfsuitkomsten alsmede de financiële positie der gemeente, zoals die in de concept-begrotingen voor 1963 tot uiting komen, een dergelijke verlaging rechtvaardigen. In nevenstaand ontwerp-besluit hebben wij de door ons gedachte verlaging geconcretiseerd. Zij komt er op neer, dat het vastrechttarief (tarief B), het enkel tarief (tarief A) voor zover betreft het zgn. gezinsverbruik en het dubbel tarief (tarief C) voor zover betreft het dagstroomtarief met 1 cent per kWh worden verlaagd. Voor het normaal tarief A van 25 cent per kWh wordt geen wijziging voorgesteld. Dit tarief wordt in het algemeen toegepast voor kantoortjes, garages e.d. met een gering elektriciteitsverbruik. Evenmin hebben wij gemeend een verlaging te moeten voorstellen voor de nachtstroom geleverd volgens het tarief C, waarvoor thans een bedrag van 4 cent per kWh in rekening wordt gebracht. Verlaging van dit bedrag toch zou betekenen, dat beneden de kostprijs werd geleverd, hetgeen naar ons oordeel voorkomen behoort te worden. Wij hebben tenslotte nagegaan of een verdergaande verlaging van de winkeltarieven, dan thans wordt voorgesteld, mogelijk zou zijn. Wij zijn daarbij echter tot de conclusie gekomen, dat een dergelijke verlaging niet in overweging kan worden genomen. Het tarief voor winkels steekt niet ongunstig af tegen de in omiiggende gemeenten voor deze afnemers gel- dende en is bijv. voor de kleinere verbruikers belangrijk lager dan dat van de gemeente Haarlem. Een tariefstelling, waarbij, meer dan thans het ge- val is, rekening zou worden gehouden met de belasting van het net, die deze verbruikers in de spitstijd veroorzaken, zou voor het overgrote deel hunner ongetwijfeld eerder tot een prijsverhoging dan tot een prijsverla- ging moeten leiden. De voorgestelde tariefsherziening zal betekenen, dat de opbrengst van de stroomverkoop met een bedrag van ten naaste bij f 75.000,zal vermin- deren. Dit bedrag is als stelpost geraamd onder de uitgaven op de gewone dienst der begroting voor het elektriciteitsbedrijf Wij stellen U voor door vaststelling van nevengaand ontwerp-besluit tot verlaging der elektriciteitstarieven overeenkomstig het vorenstaande over te gaan. Heemstede, 25 oktober 1962. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1962 | | pagina 9