4e Afd. GEWIJZIGD EXEMPLAAR 27 juni 1963 70 GELDLENING VERBETERING INTERIEUR MINERVA-THEATER. Aan de Raad, Jaarlijks wordt in een Uwer vergaderingen aandacht besteed aan de financiële toestand van het Minerva-theater en aan de functie van dit theater in de Heemsteedse gemeenschap, wanneer namelijk ons voorstel wordt behandeld tot het verlenen van een bijdrage in het exploitatietekort. Aangezien U daardoor bekend bent met de jaarlijkse exploitatie-uitkom- sten, zal het U niet verwonderen, dat het interieur niet op die wijze kon worden in stand gehouden en verfraaid als van een goed renderend bedrijf, dat de eisen van de tijd yerstaat, kan worden verwacht. De eigenaar-exploitant heeft de laatste jaren vrij veel en vrij kostbare verbeteringen aangebracht, zoals schilderen van hal, balkon en buitenwerk, opnieuw bekleden van 120 stoelen, aanschaffen van nieuwe lampenhuizen achter de filmapparatuur, van cinemascooplenzen en -doek, van een smal- filminstallatie (o.a. ten behoeve van wereldreizigersserie) en een diaprojec- tor, van een nieuwe versterkerinstallatie met klankzuilen, uitbreiding van het' aantal treks voor bevestiging van coulissen van 4 tot 15 en van het aantal toneel-schijnwerpers. Veel andere werkzaamheden moesten echter wegens gebrek aan geld- middelen achterwege blijven en met name die werken, die tot een moder- nisering van het bedrijf leiden. Ons college heeft deze gang van zaken met zorg geconstateerd omdat een ten achter raken bij de huidige inzich- ten omtrent theater-interieur voor het theater het begin van een vicieuze cirkel kan worden: niet voldoende comfort minder bezoek minder inkomsten minder mogelijkheden voor vernieuwing enz. Wij hebben daarover ruim een jaar geleden met de eigenaar-exploitant en een architect voor het eerst overleg gepleegd en daarna doen nagaan welke maatregelen nodig zouden zijn om het theater aan te passen aan de eisen van de tijd, zonder dat daarbij overigens een gepaste mate van bescheidenheid uit het oog zou worden verloren. Ons college is tot de conclusie gekomen, dat naast de door de exploitant uitgevoerde verbeteringen o.a. nog de volgende vernieuwingen en herstel- lingen moeten worden aangebracht: in de grote zaal: schilderen van pla- fond en muren, nieuwe toneelgordijnen, geheel gewijzigde zaal- en toneel- verlichting; in de foyer: vernieuwing vloerbedekking en gordijnen, wijziging achterwand; voorts aanbrengen ventilatie en roosterplafond in buffet en akoestisch plafond in hal, herziening verlichting en bijkomende werken. De totale kosten, inclusief kosten voor een akoestisch advies van T.N.O. zijn geraamd op 70.500,Een gespecificeerde begroting ligt ten raad- huize voor U ter inzage. Aangezien het theater een belangrijke functie in het culturele leven van Heemstede vervult hetgeen moge blijken uit een bij de stukken liggend overzicht van de gedurende het laatste jaar gegeven uitvoeringen enz. komt het ons verantwoord voor, dat de gemeente de exploitant bij de financiering van de ontworpen verbetering behulpzaam is door het ver- strekken van een geldlening onder verband van derde hypotheek, tegen een rente van 4 af te lossen in 10 jaren. Indien de lening bij wijze van annuïteit wordt afgelost, zal de exploitatierekening gedurende 10 jaren worden belast met een bedrag van 12,329 van f 70.500, /500,kosten hypotheekakte enz.) /71.000,8.753,59. Het is niet te verwachten dat deze kostenstijging wordt opgevangen door hogere exploitatie-inkomsten, zodat jaarlijks bij het verlenen van het subsidie zal

Raadsnotulen Heemstede | 1963 | | pagina 15